Wpis z mikrobloga

@bourgeois: @kilo-bravo: @houk:
Moze nie sprecyzowalem dokladnie o co mi chodzi. Dom jest na etapie budowy stanu surowego otwartego. Niedlugo beda robione instalacje.
Wiec moje pytanie: jaka instalacje polozyc zeby to mozna bylo pozniej rozwinac w kierunku automatyki? Co bedzie najbardziej uniwersalne?
  • Odpowiedz
@sajganpl trudno powiedzieć, zależy co chciałbyś mieć. Takie rzeczy typu połączenie z alarmem bramami światłem i roletami to zdecydowana większość oferuje. Z Wave ma to do siebie ze jest stosunkowo tani, bezprzewodowy, ale od czasu do czasu trzeba coś pomajstrowac, więc jak ktoś się nie zna może się zawieść... Domoticz wyjdzie najtaniej, i cuda na nim mozna robić ale trzeba trochę temat ogarnąć. Stabilne rzeczy to przewodowe typu Loxone itp.
  • Odpowiedz
@sajganpl: totalny brak puszek łączeniowych w ścianach, wszystkie puszki przy włącznikach dawaj na maks głębokie.
Ja dla siebie robiłem instalację elektryczną daleko inną niż normalnie, np włączniki na ścianach mają dociągniętą tylko skrętkę.
Tutaj masz mniej więcej opisane, co zrobiłem.
https://adminek.pl/automatyka/8-sterbox
  • Odpowiedz
@sajganpl: w wypadku ioBrokera nie ma z góry narzuconych urządzeń i rozwiązań. Ten system spina w jedno różne systemy. Jeżeli chcesz to możesz użyć np. z-wave, urządzenia sonoff oraz np. modbus TCP w jednym systemie. Możliwości są ogromne, jednak ioBroker jest mało popularny i trzeba poświęcić trochę czasu na jego rozgryzienie.
  • Odpowiedz