Wpis z mikrobloga

Pod koniec lipca na facebookowym fanpejdżu Browaru Witnica zamieszczono informację o stworzeniu przez Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich, o którego istnieniu zapewne wie niewiele osób, Kodeksu Dobrego Piwa. W dokumencie tym zebrano szereg zasad, które powinny być przestrzegane, aby dane piwo mogło zostać uznane za dobre i mogło zostać oznaczone specjalnie przygotowanym w tym celu znakiem. Brzmi to trochę absurdalnie, jednak część zapisów w kodeksie (jeśli ktokolwiek będzie go traktował na poważnie) może pozytywnie wpłynąć na nasz rynek piwa.

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/powstal-kodeks-dobrego-piwa/

#piwo #craftbeer #browaryregionalne #kodeksdobregopiwa #dobrepiwo #witnica #piwnewiesci
von_scheisse - Pod koniec lipca na facebookowym fanpejdżu Browaru Witnica zamieszczon...

źródło: comment_rIaKzc6uiSBtAxKwcG5g20NDcAZDLEq2.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@von_scheisse:
"Browar Witnica", "Kodeks dobrego piwa". Czy to jest ten browar, od Lubuskiego Jasne (smak masalny, aromat maślany, niepijalne piwo, 0 goryczka, nic się nie dzieje, w smaku samo masło), oraz od Lubuskie Zielone (DMS,DMS,DMS i nic). Trzeba przyznać, że dobrego piwa nie warzą (Lubuskie), ale znają się na żartach.
  • Odpowiedz
@DonislawDev: pisałem o tym we wpisie :P Browar Amber, Browar Boss Witnica, Browar Fortuna, Browar Grybów, Browar Jabłonowo, Browar Jagiełło, Browar Kormoran, Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie, Browar Zamkowy Racibórz, Browar Spiż, Browar Zodiak, Browar Restauracyjny BrowArmia oraz Browar Czarnków.
  • Odpowiedz
@von_scheisse:
Czarnków? Czy to te piwo, które polecają ludziom z anemią? Jak ostatnio piłem, to czysty smak żelaza.
Fortuna (jak ostatnio piłem dwa piwa miłosława, to było to samo masło, chociaż "warzy śmiało" i komesy, smakują mi).
Bardzo dziękuje za odpowiedź i czekam na nowe wpisy :-}
  • Odpowiedz
Czarnków? Czy to te piwo, które polecają ludziom z anemią? Jak ostatnio piłem, to czysty smak żelaza.


@DonislawDev: Dawno już nic od nich nie piłem, więc nie wiem :P. Całe wiadro gwoździ ponoć cały czas wrzuca do kadzi browar w Raciborzu :P.
  • Odpowiedz