Wpis z mikrobloga

Czołem mirki i mirabelki! Może Wam się spodoba. Zrobiłem w tym tygodniu drugie w karierze podejście do fotografii obiektów głębokiego nieba. To co widzicie na zdjęciu to oczywiście Galaktyka Andromedy (M31). Leży ona około 2,52 mln lat świetlnych od miejscowości Krasne Potockie ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli miejsca gdzie zbierałem materiał.

Wrzucam swój tag -> #nedvedinspace .
(Wybaczcie, że dawno nie wrzucałem żadnego tekstu, ale ostatnio cierpię na totalny brak czasu i ciężko jest usiąść, znaleźć dobry temat i coś naskrobać ( ͡° ʖ̯ ͡°))


#astronomia #kosmos #astrofoto #fotografia #mojezdjecie #chwalesie
Nedved - Czołem mirki i mirabelki! Może Wam się spodoba. Zrobiłem w tym tygodniu drug...

źródło: comment_GuBlF9RpjvTTk7ZzAMclraNdNnCM6Vgl.jpg

Pobierz
  • 21
@skinnydog: Albo sterowanie laptopem, albo pilot. Niektóre aparaty mają też możliwość zaprogramowania sekwencji zdjęć, ale raczej w rzadko którym można ustawić ekspozycję powyżej 30 sekund. W zależności od funkcjonalności pilot do sterowania trybem bulb kosztuje 150-250 zł. Można też zrobić własnoręcznie na mikrokontrolerze, wtedy wychodzi maksymalnie 30 zł ;)
@namrab: No niestety. Ale nic to, początki zwykle są niełatwe ( ͡ ͜ʖ ͡) Przykleiłem kabel do statywu, żebym za bardzo nim nie ruszał, siadłem sobie spokojnie obok na krześle i słuchałem audiobooka patrząc na Drogę Mleczną :)