Wpis z mikrobloga

Filmweb to jest #!$%@? dramat. Obejrzałem po raz pierwszy "Taksówkarza" i po rozczarowaniu jakim był dla mnie ten film, chciałem poczytać, co tak bardzo ludzi w nim zachwyca. Kilkaset komentarzy w stylu:
genialny
klasyk
głęboki
10/10

Ktoś odważył się przyznać, że nie rozumie fenomenu tego klasyka?
obejrzyj jeszcze raz
ale z ciebie zjeb
wracaj do Avengersów

A najlepsi ci, którzy wystawiali maksymalną notę i pisali o tym jak uwielbiają Scorsese właśnie za Taksówkarza i... Ojca Chrzestnego xD

#film #filmweb #kino
  • 21
@BoleslawKrzywobiusty: To jest ogólny problem z klasykami. Mnie zawsze irytuje jak ludzie piszą : "Dobry horror? Obejrzyj Lsnienie". Moze to byl dobry film na tamte czasy. I mogę docenić grę aktorską, ciekawe ujęcia itp., ale mnie np. nie przekonuje ten film jako dobry i straszny horror. A wygłoś takie zdanie publicznie to od razu Cię zlinczują, że się nie znasz albo nie zrozumiałeś filmu. Tragedia. I tak można chyba po wszystkich
@BoleslawKrzywobiusty: W większości są to oceny subiektywne, ewentualnie ludzie patrzą na oceny, pomimo że podobał się ten film średnio, na takie 5/10, ale film ma ocenę 7.7/10 to już ludzie piszą, że film zajebisty i w ogóle, po prostu jak po zwiastunach ci się film podoba do idź na niego nie patrząc na oceny, ja nie podoba ci się zwiastun to olej. No chyba że zwiastun był kiepski, a oceny są
@TomdeX: ew. Dodam do tego należ do jakiejś grupy na fb np sfilmowani i podawaj sobie stamtąd ludzi na Filmweb. To uczucie kiedy oceny znajomych zupełnie nie pokrywają się z ocenami plebsu z fw xd prawie za każdym #!$%@? razem. Polecam taki styl życia bo dzięki temu mam tak z 80 znajomych będących na czasie z filmami którzy argumentują swoje oceny i można fajnie podyskutować albo zwyczajnie wiedzieć na co warto
@TomdeX: doskonale rozumiem, że są to oceny subiektywne. Gdybym chciał poznać wpływ "Taksówkarza" na historię kina i bardziej obiektywne kryteria oceny, to bym sobie poczytał jakieś opracowania. Właśnie dlatego szukałem na forum - żeby poznać oceny zwykłych, szarych ludzi. A tu się okazuje, że żaden z nich nie potrafi wymienić co mu się podobało. Dla przykładu doskonale wiem, że "Drive" nie jest filmem idealnym, ale ja go uwielbiam i nie widzę
@Luris: Ogólnie co do Nietykalnych to nie byłbym taki sceptyczny, sam wysoko oceniłem, bo patrząc po tym co ostatnio się dzieje, to ten film zasługiwał na wysoką ocenę.
A co mam na myśli mówiąc o ty co się ostatnio dzieję - a to że już powstaje remake (chore) i w sumie na nim dobre oceny zebrał film - Me Before You, który opiera się na utartych schematach, a mimo wszystko zbiera
@BoleslawKrzywobiusty: "Filmweb to jest #!$%@? dramat. Obejrzałem po raz pierwszy "Taksówkarza" i po rozczarowaniu jakim był dla mnie ten film, chciałem poczytać, co tak bardzo ludzi w nim zachwyca. Kilkaset komentarzy w stylu:
genialny
klasyk
głęboki
10/10

Ktoś odważył się przyznać, że nie rozumie fenomenu tego klasyka?
obejrzyj jeszcze raz
ale z ciebie zjeb
wracaj do Avengersów

A najlepsi ci, którzy wystawiali maksymalną notę i pisali o tym jak uwielbiają Scorsese
@BoleslawKrzywobiusty: Z klasykami tak jest. Jak obejrzałem Taxi to pomyślałem sobie "#!$%@?" przecież ten film jest nudny. I nie na zasadzie

NIE ZNASZ SIĘ BYŚ TYLKO TRANSFORMERSÓW OGLĄDAŁ

On jest zwyczajnie nudny i długi. Co klasycznego przeszło z tego filmu do popkultury oprócz tekstu

are you talking to me

?

No #!$%@? nic. Drętwe dialogi, zero przywiązania do bohatera.

EDIT: @mitholo:
Widzę że mamy KONSESERA filmów

Ktoś odważył się przyznać,
@CreativePL: (...) "Widzę że mamy KONSESERA filmów " (...)

Obejrzyj - może po kilka razy, najlepsze filmy, poczynając od początku dwudziestego wieku, aż do chwili obecnej. Jak to zrobisz, to chętnie z Tobą podyskutuję.
W przeciwnym razie - nie będę tracić czasu.
@mitholo

Obejrzyj - może po kilka razy, najlepsze filmy, poczynając od początku dwudziestego wieku, aż do chwili obecnej. Jak to zrobisz, to chętnie z Tobą podyskutuję.


Czyli muszę obejrzeć kila razy "najlepsze" filmy cokolwiek to znaczy (ocena, opinie krytyków, nagrody?) na przestrzeni

od początku dwudziestego wieku,


Całej kinematografii żebym był godzien z tobą rozmawiać xD Nie no brzmi legitnie. A tak na poważnie to na top 200 na FW (bo dalej nie