Wpis z mikrobloga

Spotkał się ktoś z problemem z obsługą "File" w MonoDevelopie/Xamarinie? Mam do nagłówka dodane using System.IO; ale za każdym razem jak próbuję użyć File dostaję wiadomość: The name 'File' does not exist in the current context.

Jak mogę to naprawić? Potrzebuję jakiegoś IDE do C# pod Linucha (bo nie mam Windy a chciałem jednemu koledze pomóc z pewną rzeczą) ale z jakiegoś powodu to nie chce hulać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#csharp #linux #pytanie
  • 8
@mlglegitnoscopez Nie spotkałem się nigdy z takim błędem a przez ostatnie pół roku korzystam z MonoDevelop. Ogólnie polecałbym Ci przeinstalowanie mono kompletnie i wtedy zobaczyć co jest 5.
Czy program bez "File" kompiluje i uruchamia się poprawnie?
@mlglegitnoscopez w jaki sposób zainstalowałeś mono i z jakiego Linuxa korzystasz? Bo widzisz, osobiście kiedyś kompilowałem mono że źrodeł, potem stwierdziłem że to nie ma sensu i zwykle apt-get install mono-complete robi co ma robić...
@elloMadafaka: nie no ale po co? Skoro jest flatpak to chyba nie muszę się już bawić z zależnościami, prawda? Oni sami na swojej stronie piszą, że pobieranie z repo jest deprecated.

Półśrodkiem pozwalającym na rozwiązanie problemu jest odpalanie exeków spod WINE.