Wpis z mikrobloga

@Oskarek89 jeśli nie chcesz pakować kasy i #!$%@?ć po schodach to proponuję dom parterowy, strych / poddasze na graciarnie się nadaje, no chyba że lubisz w skosach mieszkać :P, piwnica to też jest zbędny koszt bo w cenie piwnicy możesz mieć piętro :D, ogólnie jak namierze twoje blachy w wawie to cię zaczepie to pogadamy :D
  • Odpowiedz
@Oskarek89: powiem jak dom rodziców(ja jestem w trakcie załatwiania pozwoleń): 134m2 z garażem 180 K zł deweloperski (nie oszczędzali na ociepleniu i brali styropian grafitowy), ogólnie całość 320k do zamieszkania w tym pompa ciepła i kominek.

Pamiętaj nie brać zwykłego ocieplenia bo moc grzewcza będziesz miał energię użytkowa bliżej 150kWh/m2(każdy metr kw. Będzie potrzebował 15 litrów oleju opałowego rocznie do podgrzania- dla porównania dom pasywny ma EUzytkowa na poziomie 15kWh -1,5l
  • Odpowiedz
@Oskarek89
1) nie buduj parterówki
W piętrowym całe życie toczy się na dole, a góra to mały #azylboners
2) 180m2 (w tym 30m2 garażu) 200k do stanu o którym mówisz
Na mazurach jest ciut taniej
3) taniej budować w górę niż w dół
Piwnicy nie opłaca się robić ani trochę, taniej dołożyć piętro
  • Odpowiedz
  • 1
@Oskarek89 znam "dewelopera" który surowy zamknięty robi za 40-50k wygadał mi się raz po pijaku ale koleś tak na wszystkim żydzi że bałbym się w tym zamieszkać, resztę doświadczeń mam podobnie jak już pisano, przestrzegł bym Cię tylko przed mieszkaniem w niewykończonym lub częściowo wykończonym, nic przyjemnego
  • Odpowiedz
@Oskarek89: Pomysl tez o garazu po za bryłą budynku, bo tu tez mozna od groma kasy oszczedzic, chociaz rozumiem, ze Mazda to jak czlonek rodziny i musi byc pod tym samym dachem :P
  • Odpowiedz