Wpis z mikrobloga

Dobry ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Dziś dla naszej społeczności pcmasterrace przygotowałem porównanie Intel Core i5-7600K z Intel Core i7-7700K. Cztery gołe jajka kontra cztery jajka z HT. Zwycięzca może być tylko jeden, a jest nim bardziej dopakowana jednostka.

Średni FPS dla użytkownika 60 Hz monitora może mieć małe znaczenie, ale przypatrzcie się coraz częściej używanej statystyce percentyli, która odcina nam 1% całego frametime. Na i5-7600K w grach wykorzystujących wielowątkowość frametime potrafi szaleć i stąd takie, a nie inne wyniki. Więcej o 99%, 1%, 0,1% frametime już niedługo na kanale TechLipton.

#pcmasterrace #komputery #moreletv
Liptonik - Dobry ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Dziś dla naszej społeczności pcmasterrace przygotował...
  • 10
@Liptonik: DigitalFoundry porównywało R5 1600/X z 7600K stock/OC i pokazywało frametime'y. 7600K miało stutter niesamowity, kiedy dużo rzeczy się działo na ekranie (i w odległości), choć to zależało od gry (najwyraźniejsza różnica w Crysis 3). Pokazali więc te same okoliczności w wykonaniu R7 i 7700K, i ten problem zanikał (no i R7 praktycznie na poziomie R5).
@Amasugiru: Wierzę, wierzę. Jednak samo AMD PL sugeruje, żeby powtórny test zrobić dopiero w Q4. Oni nadal walczą z bugami - W3, blokowanie OC na 1.55 GHz. Ryzen nie jest bez wad, a sam muszę przyznać, że nie jestem takim entuzjastą 1600 jak inni ;)

@Unbeliev: niedługo, nie jestem jednak do końca zadowolony z tego porównania. Wyniki na TL po testach Threadrippera.
@Liptonik: a to ciekawe bo grałem po 10h w W3 i nie traciło nic na wydajności ;C co prawda mam gpu bottleneck ale użycie cały czas cpu takie samo, dziwne, tak czy siak, to powinni podawać wyniki przed tym czasem, a nie po tym czasie bo nie każdy to ma