Wpis z mikrobloga

Koleżanka poszła po tabletki antykoncepcyjne. Miała receptę na 3 paczki, kupiła 1 i wzięła odpis. Taby się po miesiącu skończyły i poszła po kolejną paczkę z odpisem do tej samej apteki (odpis dziala w tej samej aptece tylko). I usłyszała "nie sprzedam, klauzula sumienia" proszę przyjść jutro, bedzie inny sprzedawca. #!$%@? przecież takie środki trzeba zarzywać codziennie. Nie pojdziesz też do innej apteki bo masz odpis. Pytanie wykopki czy faktycznie farmaceuta może odmowić wydania środka? Mi sie to po prostu w pale nie mieści. Można jakoś takiego farmaceute pociągnąć do odpowiedzialnosci? #pis #prawo #farmacja #antykoncepcja
  • 16
@missshephard: bardziej mi chodzi czy pis coś w prawodawstwie odnośnie farmaceutów grzebał, bo coś mi się obiło o uszy
potem usłyszymy, że aptekarz antybiotyku nie wyda bo uważa, że są be
Grzebał że ma być aptek mniej a nie żeby leków na receptę nie wydawać. Ellaone jest tez na receptę znowu. Na miejscu tej koleżanki bym poszła z tym odpisem do innej apteki, a nuż ktoś zechce zarobić i wystawi receptę farmaceutyczną na te tabsy. I do nadzoru sprawę zgłosić.
Dziwne, bo tabletki antykoncepcyjne nie służą tylko do antykoncepcji. Przepisuje się je też celem regulacji cyklu. Więc o #!$%@? chodzi z sumieniem? Dodatkowo, to nie jest pigulka wczesnoporonna więc o #!$%@? chodzi x2.
@szkari: A macie ten odpis jeszcze? Pójdźcie jeszcze raz do tej samej apteki, tylko jak za stołem będzie ktoś inny, kierownik, inny magister, no ktokolwiek. A tą idiotką się nie przejmujcie, debili można znaleźć w każdym zawodzie.
@szkari:
tak było
kolejna fejk historia by uderzyć w farmaceutów/PIS xD? #!$%@? nie wiem jakie apteki odwiedzacie, w Warszawie taka historia jest nie do pomyślenia, z mojej apteki taki summienik wyleciałby na kopach z roboty a jestem wierzący

potem usłyszymy, że aptekarz antybiotyku nie wyda bo uważa, że są be

no teraz to już obvious troll, próbuj dalej