Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanie może ktoś będzie coś wiedział.
Dostałem wezwanie do zapłaty na ponad 2400 zł z firmy EOS Investment Poland GmbH, przejęli dług po PTK Centertel. W piśmie napisali że jest to jakiś dług z grudnia 2006 roku.
Mogą coś takiego żądać? Pomijając już to że w ogóle nie pamiętam bym miał jakikolwiek dług z tego okresu, to czy cała sprawa nie powinna już być przedawniona? W końcu minęło ponad 10 lat...
Miał ktoś już z nimi jakieś przygody? Nie wiem do końca jak to rozwiązać.

#prawo #poradaprawna #pytanie #telefony
  • 16
@fishery żadnego słowa typu "nakaz" czy coś, po prostu pismo z jakimś numerem referencyjnym, tabelką z opłatami, informacja o aktualnym wierzycielu i podstawie prawnej no i numer konta do wpłaty.

@Paracelsus zwykły list wrzucony do skrzynki, nie był polecony

@looklikelance no właśnie opłacałem wszystko, więc sam się dziwie skąd to się wzięło :P

Zadzwonię jeszcze później do Orange (oni przejęli TP, nie?) może będą mieli jakieś informacje u siebie.
@Papilon jestem teraz w pracy, ale na szczęście ktoś z domu mógł zrobić zdjęcie.

Kartka jest trochę porwana bo niechlujnie otwierałem kopertę. ¯\_(ツ)_/¯
Na drugiej stronie jest tylko informacja o wspaniałym programie wakacje bez długu i numer konta.

Dodam jeszcze że w liście jest zapisana data 14.07.2017, a koperta dotarła do mnie wczoraj. (chociaż możliwe że to wina poczty :P)
RogatyMuflon - @Papilon jestem teraz w pracy, ale na szczęście ktoś z domu mógł zrobi...

źródło: comment_hTOC60vTS8JjTpDNVM7cAUyL8Bd2z8aO.jpg

Pobierz
@Piotru: dzięki, przeczytałem to. Tragedia. Tym bardziej że to dokładnie ta sama firma...

Niesamowite że coś takiego jest legalne, firma z Niemiec skupuje informacje o przedawnionych długach, dosłownie zasypuje sąd wnioskami o zapłatę, a sąd mimo że WIE i WIDZI że są one przedawnione to olewa to i mimo wszystko zarządza zapłatę bo to pozwany ma się odwoływać. A wystarczyłoby z automatu odrzucać coś takiego i wszyscy mieliby mniej roboty...
@RogatyMuflon: Nic dodać, nic ująć. Daj znać na #prawo, jak przyjdzie do Ciebie jakiś nakaz zapłaty / pozew - już wtedy ich urządzimy na szaro( ͠° °).
Jeszcze tylko dodam od siebie, że zobowiązanie nie wygasa w wyniku przedawnienia. Ono wciąż istnieje, ale jest przedawnione. Wystarczy podnieść zarzut.
@RogatyMuflon: Weź tylko pod uwagę że jeśli faktycznie masz dług (nawet jeśli jest on już przedawniony i sąd oddali roszczenia) to ciągle mogą Cię wpisać do KRD, a wtedy możesz mieć problem z kartą kredytową, kredytem hipotecznym itp.