Wpis z mikrobloga

Historia @balbezaur przypomniała mi moją niedawną przygodę z kolejami.

Wakacje spędzałem jeżdżąc trochę Interrailem, więc powrót do domu też oczywiście był pociągiem. Ostatnia wyprawa pociągiem zaczęła się w Colico z przesiadką w Mediolanie, Wiedniu i Breclav z finałem w Warszawie. Planowany czas ok. 25h.
Wszystko dobrze szło, pociągi na czas, przesiadki się zgrały, ale pociąg zbliżał się do polskiej granicy, więc włączyło mu się PKP xD Przed samą granicą (między Bohuminem a Zebrzydowicami) pociąg złapał 30 minut opóźnienia, w trasie po Polsce kolejne kilkadziesiąt minut i do Warszawy dojechał ponad godzinę opóźniony.
Niby 1h przy tych 25h całej podróży to nic, ale zrobione ponad tysiąc kilometrów i 20 godzin bez opóźnienia, a potem nasza wspaniała kolej ( ͡° ͜ʖ ͡°)



#interrail #pkp #pociagi #intercity #podrozujzwykopem #podroze #oneplus3t #fotografiamobilna #szwajcaria
matti05 - Historia @balbezaur przypomniała mi moją niedawną przygodę z kolejami. 

...

źródło: comment_fYcFNLqmXDRLCOOybNSANl8BJgbjWmyx.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
więc włączyło mu się PKP xD Przed samą granicą (między Bohuminem a Zebrzydowicami) pociąg złapał 30 minut opóźnienia


@matti05: No, faktycznie wina PKP. Między Bohuminem a Zebrzydowicami są jeszcze 2 czeskie stacje i jeden podg. Łącznie 3 posterunki i 3 szlaki po stronie czeskiej oraz jeden szlak przebiegający przez granicę.
  • Odpowiedz