Wpis z mikrobloga

Czy na stole ludzi obsługujących Wasze wesele (np fotograf, Dj) był alkohol?
Ja jestem zdania, że są w pracy, wiec nie powinno być, ale na kilku widziałem.
#slub #wesele

Dać alko?

  • Tak 45.2% (345)
  • Nie 54.8% (419)

Oddanych głosów: 764

  • 44
  • Odpowiedz
@modzelem: ustaliłbym z nimi, że alkohol dostaną po imprezie - do domu. Widziałem już niejedno wesele z #!$%@?ą orkiestrą i to był dramat. Nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł popieprzyć zdjęcia i filmy, bo się musiał napić...
  • Odpowiedz
@modzelem: O ile pija z głową to czemu nie. U nas chłopak co roznosił alkohol w pewnym momencie przyszedł i się zapytał czy dalej stawiać orkiestrze, ale nie mieliśmy nic przeciwko. Cały czas grali tak, że parkiet był pełny, nikt z nich się nie nawalił, dobrze zrobili swoją robotę. Wszytsko jak zawsze zależy od tego na kogo trafisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@modzelem: Radzę zawrzeć w umowie informację, że picie alkoholu przez obsługę oznacza dla nich karę finansową. Byłem na weselu, gdzie mocno wstawiony zespół walczył z grawitacją, by zapewniać gościom muzykę
  • Odpowiedz
@modzelem: Odpowiem, jako ze grałem 4-5 lat po weselach. Na większości wesel była wódka, na kilku nie była, jak zespól chcę się napić to pójdzie i kupi piwo/wódkę w sklepie obok, kwestia profesjonalizmu. Znam takich co nie zagrają jak nie wypija, znam takich co nie tykaja. Niestety, loteria.
  • Odpowiedz
@Dragonhart:
Akurat mam wszystkich ludzi z polecenia, wiec mam nadzieję, że będzie ok.
Wiem ze sam wodzirej jest nie pijący, reszta nie wiem.

Jestem praktycznie zdecydowany, że nie dawać, ale chętnie posłucham innych opinii.
  • Odpowiedz
@modzelem: byłem kiedyś na weselu co orkiestra też była z polecenia. Jeszcze przed wejściem młodych sobie łykneli... A o już po 20 grali po 15 min i 20min przerwy robili bo nie byli wstanie. Dodatkowo większość gości przez te przerwy "zrobiła" się przed 22 bo nie mieli co robić...
Po za tym są w pracy. Możesz dać im na koniec.
  • Odpowiedz
@modzelem: Z reguły nie ma. Czasami orkiestra dostanie. Ale osobiście jestem zdania, że lepiej dać po ślubie.

Jak fotograf/kamerzysta piją to są dupy bo ryzykują utratą sprzętu za grube hajsy. Zresztą oni zwykle spadają po oczepinach i siadają za kółko.

Najcięższy orzech z orkiestrą. Jedni się obrażą, że nie ma i będą słabo grać. Drudzy się schleją i dopiero będą słabo grać a trzeci mają na to wywalone i swoje piwa
  • Odpowiedz