Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jakiego narzedzia moge uzyc jako tester manualny do 'utrzymania' niewielkiego e-commerce, ktory sklada sie z kilku wersji jezykowych? Chodzi o to, ze klient sam czasem cos zmienia i wywala rozne 404 badz po deeployu brakuje jakiegos zdjecia. Problem jest taki, ze ten e-commerce w roznych jezykach to jest oddzielny byt i trzeba wszystko przeklikiwac po kazdej zmianie (ponad 70 podstron). Wiem, ze sa narzedzia, ktore co jakis czas 'przeklikuja' wybrana sciezke i jezeli napotkaja problem to np. wysylaja maila. Macie do polecenia jakies takie narzedzia? To na co trafilem to ghostinspector.com

#testowanieoprogramowania
  • 9
wywala rozne 404 badz po deeployu brakuje jakiegos zdjecia


@czuczupikczu: Chcesz przetestować sklep, ścieżkę krytyczną funkcjonalnie czy sprawdzić tylko żywotność wszystkich odnośników i obrazków? Jeśli to drugie to zdecydowanie nie Selenium.
@czuczupikczu: Właśnie niczego nie polecę, niestety. Nie używałem takiego softu nigdy ale pamiętam że mój kolega chyba wpuszczał takiego spidera do sprawdzania po kolei wszystkich linków. Nie pamiętam jak to się nazywało. Zaraz przyjdą mirkowi testerzy i coś doradzą.
@Fristo: webdriver jest na mojej liscie do nauki i zaczne go sie uczyc w najblizszych dniach ;) ide jakie jest takie jest, ale troche komend poznam i ogolnie podczas nauki jako-tako bedzie automatyzacja na projekcie :P