Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Podziele sie z Wami dzisiaj krotka opowiescia z serwisu Bosch przy ul. Telefonicznej w #lodz
Nie sprawdzajcie/serwisujcie tam w zyciu samochodow.
Normalnie tak sie #!$%@?, ze musze Wam to opisac:
Pojechalem z klientami do owego serwisu, sami taki wybrali z BMW F11 525d 2014r. xDrive.
Byl tam taki starszy widac doswiadczony mechanik i mlody taki chyba na wakacje zatrudniony na zasadzie: Ryszard wez mojego Sebe do pracy, odkłada na wycieczke do Hurghady...
Auto wjezdza na kanał, do akcji wkracza młody (M-mechanik, J-Ja)
M-zero bledow na komputerze
J- to chyba dobrze?!
M- to jest BMW, tu nigdy nie ma zero bledow (wczesniej robil pewnie same zmęczone e36)
Chwile pozniej:
M-to auto od osoby prywatnej?
J- a jakie to ma znaczenie? Pan ma sprawdzic jego stan chyba?!
M- czyli na handel. 137k #!$%@? w 3 lata... jaaaaa pie......
J- a Pan to mysli, ze jak ktos piatke kupuje w najwyzszej opcji to jezdzi nia tylko do kosciola?!
Po 30 minutach sprawdzania hit #!$%@? xD
M- a to jest E60 nie xD (w tym momencie padlem)
J- F11 prosze Pana. E60 to poprzedni model
Klienci juz poker face na mlodego...
Jeszcze jeden hit po dluzszej chwili
M- to jest hybryda?
Nerwy mi puscily i klientom rowniez wiec mowie
J- otwierales maske, zagladales do silnika i pytasz mnie czy to hybryda?! To diesel!
M- a to co to jest to? (Pokazuje na zegary gdzie jest ten caly system Efficient Dynamics) ja juz kotara nie wiem co zrobic...

To tak w ogromnym skrocie, sytuacja byla komiczna, nawet klienci sie z niego smiali.
Jak mozna zatrudnic takie zero na mechanika?! I to wszystko pod wielkim logo Bosch...

Tyle w temacie. W serwisie bylem o godzinie 11 a dalej nerwowo chodzę po pokoju. Musze rozchodzic ta zenade.

Klienci z samochodu mega zadowoleni, oryginalny lakier, przebieg itd.Jedyna usterka to zapocenie na napedzie, ale #!$%@? xD

A no i oczywiscie na koniec:
M: podwozie bylo myte
Wtem starszy mechanik mowi:
#!$%@? z tego zyja przeciez, musza umyc zeby sprzedac.

W zyciu podwozia nie mylismy. Po co jak zaraz sie ubrudzi xD.

Szczegoly pominalem, zeby nie zawalic calego wypoku moim postem, ale wierzcie na slowo bylo wiecej "wiedzy" mlodego Seby

Parodia

#motoryzacja #lodz #bmw #mechanikasamochodowa
  • 29
@lemansblue: pewnie, po co myć podwozie. Później samochody z Polski z 2cm warstwą rudej po zimie, a zachodnie jakby z salonu wyjechały. Do reszty się nie odniosę, bo ścieram się z takimi amebami codziennie.
@lansvans chodzilo mi o mycie podwozia pod handel. Wyciek byl widoczny z napedu, ale jest oslona na ktora kapie a mlody stwierdzil ze umylismy i dlatego na pierwszy rzut oka nie widac. Tez jestem zwolennikiem mycia podwozia, ale blagam. Myc podwozia i silniki w autach, zeby pozniej odbierac 500 telefonow od klientów: ukryl Pan wyciek jest Pan oszustem!
Kompletnie bezsensu
@lemansblue: kiedyś zrobiłem przysługę jakiemuś Januszowi, a przede wszystkim sobie, bo żadna przyjemność grzebać w komorze zalepionej piachem. Później afera, bo "panie nikt mi tego nie kupi". Już nie wiem czy lepsze to, czy ludzie którzy ładują komorę kwasem do felg który zdejmuje wszystkie naklejki na pasie i napisy na korkach. Handlujesz BMW na większą skalę?
@lemansblue bosch service to franczyza. placisz pare kpln miesiecznie, musisz kupic od nich kts'a i cos tam jeszcze. nie placi sie bodajze jak bedziesz robil 50k+ obrotu na ich czesciach ale nie pamietam juz na jaki okres. ostatnio przyjezdali do nas przedstawiciele i wlasnie przedstawiali oferte mozliwosci przystapienia do sieci. generalnie kazdy, nawet janusz ktory nie wie jak dziala silnik spelniajac te pare warukow moze robic pod tym szyldem wiec jakosc bywa
@mickovsky: znaleźć takiego mechanika to jedno, a znaleźć takiego mechanika który nie skorzysta z okazji żeby cię nie naciągnąć to drugie. Im lepszym samochodem przyjedziesz, tym bardziej lecą w kulki. Ja to widzę, bo wiem ile roboczogodzin potrzeba na to i na tamto w danym samochodzie. Przeciętny człowiek nie wie. Nie dawno znajomy podstawił mi samochód na wymianę napinacza paska od klimatyzacji. Robota na 30 minut uwzględniając objechane śruby. Nie dałem
@mickovsky ok rozumiem, ze ten Bosch to tylko wykupienie znaczka i nic więcej. Zdziwilem sie bo inny serwis "Boscha" w Lodzi jest bardzo dobry. Natomiast nawet na franczyzie powinny byc jakies kontrole czy serwis spelnia jakiekolwiek normy. To tak jakbys mial firmę z dobra renoma na rynku i dal otworzyc oddzial byle komu, zeby Ci tylko placil za poslugiwanie sie logiem.