Wpis z mikrobloga

Mirko ratujcie. Podczas podłączania zasilacza do gniazda DC 12V pic rel (+ w środku, - na zewnątrz) zauważyłem, że wtyczka jest luźna, a urządzenie działa losowo, w zależności od tego jak się ułoży owy wtyk. Podejrzewam, że z tego bolca plusowego spadła, że tak się wyrażę 'czapeczka'. Mam przedłużkę do zasilacza typu PRZEDŁUŻACZ i tam jest wtyk jednolity i jak podłączam do zasilacza to siedzi sztywno. I tu moje pytanko. Czy te nakładki na bolczyki da się jakoś dosztukować z innego gniazda, w sensie są odkręcane czy pozostaje wymiana gniazda w urządzeniu? Może jakieś inne pomysły? :P
#elektornika
  • 5
@PieknaKobieta: To będzie ostateczność. Nie chcę rozkręcać maszynki, jeżeli jest prostsza metoda naprawienia problemu, bo sprzęt miał iść na sprzedaż, a tu taka heca się przytrafiła :) Jeszcze znalazłem coś pokroju reduktorków z grubszych bolców na chudsze.
@ZaQ_1: Dobry trop. Byłem w sklepie elektronicznym i tam Pan dobrał wtyczkę na mniejszy bolczyk. Na sucho pasuje i się mniej giba, ale wszystko wyjdzie w praniu jak zarobię nową końcówkę. :)