Wpis z mikrobloga

#budostory - zdjęcia z historią

Tego dnia 72 lata temu Japonia ogłosiła wolę poddania się w drugiej wojnie światowej. Na świecie zapanowała radość i wprawdzie nie była to jeszcze oficjalna kapitulacja, ale ludzie wyszli weselić się na ulice. Wtedy też w Nowym Jorku Alfred Eisenstaedt wykonał jedno z najbardziej znanych zdjęć wojny. Zostało ono opublikowane w magazynie Life i obiegło cały świat. Widzimy tu marynarza całującego dwudziestojednoletnią pielęgniarkę, Gretę Friedmann. George Mendoza, marynarz, podobno zobaczył ją po raz pierwszy i pocałował z czystej radości, bez podtekstu romantycznego. Ja tam nie wiem, ale wygląda, że Grecie się nogi ugięły. Tak czy siak- #wygryw ( ͡ ͜ʖ ͡)

#historia #historiajednejfotografii #iiwojnaswiatowa #fotografia #fotografiaanalogowa
Pobierz Budo - #budostory - zdjęcia z historią

Tego dnia 72 lata temu Japonia ogłosiła wol...
źródło: comment_jckHghrWwl5oWFanfssG8aPO8NmrrDuN.jpg
  • 3
@Budo: @WiszWiKenTernBakTajm: Raczej nieprawda, sama Greta w wywiadzie dla Biblioteki Kongresu wspominała w kontekście owej sytuacji, iż:

Well, I didn't know. Well, it wasn't -- it wasn't my choice to be kissed. The guy just came over and kissed or grabbed.


Ani słowa o plaskaczu: wersja ze spoliczkowaniem została rozpowszechniona przez...jeden z odcinków The Simpsons, była to raczej inwencja twórców, bo, jak wspomniałem, o faktycznym ciosie nic nie wiadomo.