Wpis z mikrobloga

Mam quadcopter 1-1,5kg ( F450 ), bez licencji, latanie rekreacyjne - Chciałem się upewnić jak rozumieć przepis - "zachowując odległość poziomą nie mniejszą niż 100 m od granic zabudowy miejscowości, miast, osiedli lub od zgromadzeń osób na wolnym powietrzu"

I. Czy mogę latać bez problemu w środku miejscowości ( pola uprawne/łąki ) ??
100m od budynków zachowane ale ciągle jest to w granicy miejscowości - jest to przerwa w zabudowie.

II. Z czym trzeba się liczyć w praktyce jak będę chciał coś sprawdzić na szybko w dronie przed domem ( bez zbędnej wyprawy na 1-2km ) lub zwyczajnie wylatać 1-2 pakiety i wredny sąsiad zadzwoni na policję ? ( 20-40m do budynków )

#drony #quadcopter #dron i @IRONSKY_UAVTechnology
  • 3
1) tak, o ile nie ma żadnej innej strefy niż R związanej z miastem lub G czyli związanej z brakiem miasta.
2) z tym, że Cię spiszą i w najgorszym wypadku założą sprawę, którą umorzą z powodu niskiej szkodliwości społecznej. Możesz to obejść swoją drogą, dopóki nie złapią Cię policjanci w trakcie lotu tylko przyjadą po wylądowaniu - mów że latałeś na sznurku, żeby Ci nie uciekł w razie czego. Loty na
2) No może jeszcze grozi Ci 3 lata w pierdlu lub/i 5 tys grzywny jak kogoś zabijesz albo uszkodzisz (brak OC). W praktyce nic Ci nie zrobią jednak.