Wpis z mikrobloga

Ogólnie jak masz koło 25 lat to raczej już nic nie zrobisz, bo kości są już ukształtowane. Jak nie przeszkadza to spoko, ale raczej tego nie poprawisz. Możesz spróbować do fizjoterapeuty pochodzić, ale to są koszty, a efekt może być ledwie zauważalny
  • Odpowiedz
@thewickerman88: cwicze na silowni od okolo miesiaca. Robie fbw - martwy ciag i przysiady ze sztanga tez są. Czy mozesz powiedziec jakie inne cwiczenia plecow robiles dodatkowo? Czy mowisz o tych cwiczeniach przy scianie ktore zmniejszaja garbienie sie?
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: idź prywatnie do fizjoterapeuty albo jakiegoś ortopedy porządnego który skieruje Cię dalej i zawsze sprawdzaj drugi raz te opinie. Ja miałam cyrki z lekarzami w tym temacie, łącznie z tym że wysłano mnie na rehabilitacje i kazano na niej robić ćwiczenia które pogłębiały moją wadę, a drugie tyle sobie dołożyłam słuchając porad z forów i neta. Słuchanie ludzi w internecie może bardziej zaszkodzić niż pomóc, bo nie wiadomo na odległość
  • Odpowiedz
@OzaweNakashi: Zdjecie troche slabe bo nie widac calych plecow az do bioder. Tak na oko bez rentgenu to lekka skolioza ponizej 10° wg Cobba. Polecam dobrego fizjoterapeute i skonsultowaniem sie przed czwiczeniem z lekarzem i fizjoterapeuta.

Nie zmniejszysz tego ale zawsze dobrze czwiczyc zeby zapobiegac poglebieniu.
  • Odpowiedz