Wpis z mikrobloga

Mirki, taka sytuacja: kupiłem telefon na gearbescie, doszedł do mnie (bez naliczenia vatu), ale okazało się, że ma wadę fabryczną. Umówiłem się z GB, że zamiast zwrotu kasy, wyślę ten telefon z powrotem do nich, a oni wyślą mi nowy. Jak jest w tym przypadku z vatem?
Telefon od kilku dni leży w WER Zabrze ze statusem "kontrola celna" i spodziewam się, że będą chcieli mi go doliczyć. Ale jakby nie patrzeć, nie zamówiłem nowego towaru, tylko skorzystałem z usługi gwarancyjnej, czyli w przypadku gdybym zapłacił vat za pierwszym razem, musiałbym za ten sam produkt zapłacić podwójnie.
#gearbest #aliexpress #banggood #zakupyzchin
  • 12
Ale jakby nie patrzeć, nie zamówiłem nowego towaru, tylko skorzystałem z usługi gwarancyjnej, czyli w przypadku gdybym zapłacił vat za pierwszym razem, musiałbym za ten sam produkt zapłacić podwójnie.


@Ser_Marvel:

ale nie zaplaciles vatu za pierwszym razem, wiec co to za przyklad?

Jak jest w tym przypadku z vatem?


@Ser_Marvel:

jak odsylasz to dostajesz vat z powrotem i jak przychodzi nowy, to placisz ponownie :P
@CoZaGamon: Jak widać w urzędzie celnym takie rozumowanie przechodzi ( )
Dostałem kilka dni temu list z UC, na który odpisałem mailem, że telefon wraca z naprawy gwarancyjnej, a w załączniku znajdował się screen z aukcji, screen z ticketu na GB o wysłaniu telefonu z powrotem oraz skan potwierdzenia nadania paczki do Chin. 3 dni później telefon, zwolniony po kontroli celnej, jest już u mnie :)
Ser_Marvel - @CoZaGamon: Jak widać w urzędzie celnym takie rozumowanie przechodzi (✌ ...

źródło: comment_8fys7ubk9I6abTCsmoXgb3JOn49AIHWd.jpg

Pobierz