Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Z racji takiej, że widziałem ostatnio na mirko pozytywny wpis kolegi, który uzyskał pomocną dłoń od innego wykopowicza w UK to pomyślałem, że może i ja spróbuje.

Otóż mam zamiar we wrześniu startować z licencją na ciężarówki. Chcę zdobyć licencję na TIRy i stać się zawodowym kierowcą. Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie pytać i w ogóle jak to wygląda w UK. Może jest tutaj jakiś mirek, który w niedawnym czasie robił taką licencję i mógłby mi dać jakichś wskazówek bądź informacji? Byłbym super wdzięczny.

Gdyby to miało pomóc to mieszkam w Grays, południowy wschód od Londynu (ok. 60mil)

#pytanie #tir #emigracja #uk #ciezarowki
  • 10
  • Odpowiedz
@dryndol no dobra niech Ci będzie :p uważaj na grupki murzynsko angielskich #!$%@? szukających zaczepki wieczorami w okolicy high street I w parku koło mazdy
  • Odpowiedz
@dryndol: Tak jak juz napisali przedmocy, potrzebujesz prawo jazdy kat C+E lub samo C jesli chcesz jezdzic bez przyczepy/naczepy. Zdane CPC - odpowiednik Polskiego kursu na przewoz rzeczy i karty DIGI tacho - czyli poprostu karty do tachografu.
Najpierw zdaj prawko, pozniej CPC a nastepnie wniosek o karte tacho.

Po tym rajd po agencjach kilka nocnych zmian ktore polecam na poczatek - przetrwasz bez kawy uwierz mi.
  • Odpowiedz
@obiektywny_: a nie nie. Po agencjach nie muszę. Pracuje na kontrakcie w jednym z magazynów. Gadałem z szefem i powiedział, że jak zrobię prawko to nie będzie problemu mnie przerzucić na transport jako kierowcę (oczyiście C+E). Mało tego od ponad półtora roku robię 4/4 12h nocki także spoko. Nocki mi niestraszne...( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś może wie gdzie jest najlepiej, najtaniej, najprzystępniej? Może nawet z polskimi instruktorami
  • Odpowiedz