Wpis z mikrobloga

Niektóre rzeczy trzymam w plikach PHP / TXT


@fervi: i każdorazowo dopisujesz do tego pliku? Jak jest to jakaś konfiguracja aplikacji, która jest odczytywana raz na jakiś czas to spoko.

Ale w przypadku omawianego tematu (czat) jest to bardzo mało wydajne. Za każdym razem po napisaniu czegoś przez użytkownika na czacie musisz otworzyć plik, dopisać, zamknąć, a użytkownik odbiorca musi otworzyć plik, odczytać, zamknąć. Nawet jak przyjmiemy, że nie za każdym
  • Odpowiedz
@fervi: Oczywiście, że nie jeden atak można przeprowadzić na aplikacje jakie pisałem, ale jak się zastanawiam nad tym die(), które jest wycinane od razu po wczytaniu pliku to dalej może być dużo więcej o wiele bardziej realnych ataków.
Istotność tej linijki względem bezpieczeństwa całej aplikacji bym określił na low/lowest. To zabezpieczenie w stylu jak w niektórych aplikacjach PHP było w plikach jakie nie mają być bezpośrednio ładowane było sprawdzanie, czy jakaś
  • Odpowiedz
A autor wpisu wspominał, że będzie problem z miejscem w bazie, wiec można wnioskować, że tych danych będzie bardzo dużo (w domyśle bardzo często będą wykonywane operacje).


@mk321: Kiedyś na temat problemu ilości logów i kosztu ich trzymania usłyszałem bardzo dobre podsumowanie. Jeśli Twój biznes ma problem żeby zbilansować koszt trzymania logów to znak, że trzeba zastanowić się nad biznesplanem.
Tak samo tutaj. Standardem jest serwer z GB pamięci, czyli maszyna
  • Odpowiedz
@rvsky ja bym websocket zrobił, a gdy drugi user nie jest dostępny, to wtedy ładuje do bazy, gdy odczyta to z bazy wylatuje. Lub, tak jak na steam, czyli ostatnich x wiadomości jest przechowywanych w bazie.
  • Odpowiedz