Wpis z mikrobloga

@rvsky: To że podstrona może być komponentem, to nie znaczy, że musi. Powiedzmy, że masz komponent, który jest podstroną. W nim możesz wykorzystać drobniejsze komponenty, które nie są podstronami, tylko elementami wykorzystanymi w danej podstronie.
@imprv: To wiem, tylko pytanie czy podstrona jako komponent jest dobrym pomysłem czy powinno rozwiązać się to w inny sposób?
bo mogę sobie w sumie zrobić folder pages oraz addons czy coś w ten deseń i manipulować komponentami, tylko czy to ma sens
@imprv: czyli dobrze myślałem i chciałem ;))
Jeszcze jedno pytanko. Bo tego nie rozumiem i nie mogę ogarnąć. W jaki sposób globalnie mogę zarejestrować komponent i na czym to polega?
@rvsky: W laravelu masz wyłącznie REST API? Jak zarządzasz routingiem? ...A najlepiej obejrzyj sobie sporo filmików o tematyve vue na laracasts, oraz na czym polega idea SPA.
@rvsky: Globalnie rejestrujesz komponent poprzez Vue.component. Musisz wywołać to przed utworzeniem instancji Vue. Pamiętaj, że jeśli nie masz single-page app, tylko różne strony, musisz takie komponenty rejestrować na każdej, bo obiekt Vue jest tworzony na nowo. Jeśli tworzysz single-page app to wystarczy zrobić to raz.
@rvsky: Jeśli nie wiesz co to jest REST, nie rozumiesz różnicy między routingiem server side vs client side to lepiej w ogóle się za to nie zabieraj. Jeśli nie znasz dobrze JS to już w ogóle zapomnij, najpierw ogarnij podstawy konceptów architektury budowania aplikacji SPA.