Wpis z mikrobloga

@emdey: jeśli cokolwiek dziś jest gorszę w futbolu od symulowania to niesmak po tamtej parodii którą odstawiło psg wystawiając 10 obrońców na rewanż, bo w 1 meczu się im udało zrobić duży wynik
może się okazać, że odejście z Barcelony było najlepszą decyzją w jego życiu


@emdey: Bardzo możliwe. W końcu wyszedł z cienia Messiego, w PSG jest największą gwiazdą i wszystkie oczy są skierowane na niego, w Barcy ta atencja była podzielona na kilka osób. Moim zdaniem ta energia jest mu bardzo potrzebna jako piłkarzowi, nabiera przez nią jeszcze więcej pewności siebie, co skutkuje takimi akcjami jak ta powyżej. Piłkarze takiej klasy jak
@kmds To wina Emerego który kazał im tak grać ale teraz Neymar tam będzie miał władzę i nie pozowoli na takie numery. PSG brakowało takiego lidera i teraz gdy go mają mogą wreszcie realnie marzyć o tryumfie w Lidze Mistrzów.
@LukaszN: a w sumie Tuluza to raczej dziadoskiej obrony nie mieli. W poprzednim sezonie stracili 41 bramek w 38 meczach. Mniej niż Lyon, który załapał się na 4. miejsce. Nawet Monaco dla porównania straciło 31 bramek. A teraz PSG ich rozjechało jak walec, nawet w 10tkę.

I też mi się wydaje, że Neymar może pokazać klasę. Póki co to Messi wygląda na lekko przygaszonego ...
I plotek transferowych coraz więcej.
@rydzo: No to faktycznie masz rację. Ja ligi francuskiej nie śledziłem, dzisiejszego meczu też nie widziałem. Oceniłem ich (zbyt pochopnie widać) jako takich ogórków patrząc na wynik, komentarze z Mirko i to w jaki sposób ich przeszedł Neymar. To świadczy o tym, ile jego transfer wniósł do drużyny, morale podniosły się nie tylko jemu, ale też całemu teamowi.

Oglądałem za to mecz Barcelony i faktycznie odniosłem takie wrażenie, że Messi jakby
@LukaszN: Messi sytuacje miał i nic nie strzelił. Neymar sytuacje miał i ma 2 bramki, do tego chyba 2 asysty. Prasa będzie mocno chwalić Neymara a o Messim pisać, że kryzys. I to na pewno jego nastroju nie poprawi.
Tym bardziej, że transfery do Barcy są takie jak każdy widzi.

Neymar jeśli będzie grał swoje to jednak zyska na tym transferze.
A gdyby został w FCB to takiego szumu wokół siebie
@LukaszN i tu jak dla mnie zaczną się schody. Z tym transferem pokazał że nie jest zbyt ok jako człowiek i o ile teraz gra świetnie bo chce się pokazać to co będzie za jakiś czas, gdy już zamocuje się na pozycji top 1 ligi? Oglądając mecze FCB łatwo dało się zauważyć, że Neymar chcąc się pokazać przestawal grać zespolowo co nieraz dużo kosztowało. Pytanie, czy teraz psychika wytrzyma i okaże się
@Tasde: Dzięki, że poruszyłeś ważną kwestię, o której zapomniałem wspomnieć a edytować już nie dałem rady. To wszystko o czym pisałem może jak najbardziej się ziścić, ale potrzeba do tego mieć naprawdę poukładane w głowie. Bo wiadomo jak to jest, od takiej sławy i byciu na świeczniku może uderzyć potężna sodówa, mieliśmy już niejeden taki przypadek, o czym wspomniałeś. Coś jest takiego w tych Brazylijczykach, taka spontaniczność i przebojowość, dzięki którym
Messi > Neymar > Ronaldo >... > ... >... >... > ... >...>... > ... >...>... > ... >...>... > ... >... Lewandowski > ... > ... > ... > ... > Reszta > ... > Jolanta Rutowicz > ... > ... > ... > @VanGogh
Ladna akcja, ale obroncy przy wyniku 5-2 mieli juz troche #!$%@? na gre i dlatego tak to piknie wyszlo.Prawdopodobnie przy wyniku 0-0 akcja Nejmajera bylaby przerwana gdyz obroncy mieliby 10x wieksza motywacje.