Wpis z mikrobloga

Pytanie odnośnie SegWitx2 i konfliktu minerów z devami.Trochę zaspamuję tag ale pytanie nie wydaje mi się jakieś banalne. Skoro nastąpił podział to o co jeszcze toczy się walka? Czy Dev nie mogą wprowadzać swoich zmian na BTC a minerzy swoich na BCC? Jakie zmiany mają być wprowadzone w listopadzie i na której walucie? Nie pogardzę jakimś dobrym artykułem bo w necie znalazłem tylko te z datą przed 1 sierpnia czyli nieaktualne...
#bitcoin
  • 20
segwit został wprowadzony w pakiecie z hardforkiem 2mb blok 3 miesiace pozniej. Klient segwit2x to btc1, nie core


@To_ja_moze_pozamiatam: w pakiecie tak chcą oszukać ludzi i zwolnić Core. Nikt nie może zmusić nikogo do forka jak zrobiąkolejnego forka to więcej kasy dla nas, sprzedamy forka i zostaniemy na Core. Zadałeś świetne pytanie niech górnicy odłączą się ale problem w tym że oni chć przejąć sieć. Dlatego nie robią replay protection. Za
@To_ja_moze_pozamiatam: Walka się toczy między między core a seg2x.

Btc cash to mniejszościowy hardfork nie majacy nic wspólnego z prawdziwym hardforkiem zgodnym z zasadami PoW. Takich mniejszościowych hardforkow mogą być 100 albo tysiące ty możesz zrobić swój ja swój.

Prawdziwy Hardfork mający poparcie mocy polega na tym że z "marszu zabija" stary łańcuch. Gdy seg2x ma poparcie 90% mocy a core 10% i nastąpi prawdziwy hardfork to z automatu w łańcuchu
@wrongbit: to jak to bylo: core wprowadzil segwit ktorego bth nie chcial, teraz core nie chce segwit2x? i core zostanie z segwit1, a cos nowego bedzie mialo segwit2x?
@ppai: Poparcie dla segwit w mocy jest chyba 100% albo przynajmniej bliskie temu.Zarówno core jak i seg2x są w pełni zgodni z SW. Wiec SW juz wchodzi to jest niemal pewne. (btc cash nie zgadzal sie na SW i chciał dużych bloków ale nie miał poparcia w mocy wiec stwozyli swojego defakto altcoina tylko ze chistoria transakcji skopiowaną z btc.)
Walka między core a seg2x rozpocznie się po wprowadzeniu segwita. Po
@Nescus: Ale ten wzrost jest spowodowany pompowaniem bcc przez minerów. Bitcoin długoterminowo nie pociągnie na obecnej infra nawet z większym blokiem, developerzy to wiedzą i chcą odciąć pijawki. To nie kwestia czy to nastąpi, tylko kiedy.