Wpis z mikrobloga

Mireczki, gdyby kogoś interesowało poniżej kilka słów podsumowania dotyczących wyjazdu do Chorwacji, a dokładniej na Rivire Makarska do miejscowości Baska Voda.
Trasa od drzwi do drzwi to 1525km z postojami wyszlo 16h w jedna strone, zona miala mnie zmieniac w trasie ale nie bylo potrzeby. Jechaliśmy przez Czechy, Słowację i Węgry. Koszt winiet w tych państwach to ok 50zl za kraj. Przejazd przez Czechy i Słowację bardzo dobry, natomiast Węgry już niestety odstają poziomem. Najlepsze drogi w Chorwacji, ale też niestety najdroższe, za autostrady łącznie zapłaciliśmy 600zl /dojazd, wyjazd + kręcenie się po Chorwacji ok 850km zrobione na miejscu/. Miejscowosc mocno oblegana przez turystow, jednak dluga linia brzegowa z calkiem fajna plaza pozwalala znalezc miejsce do odpoczynku czy kapieli, bylo bardzo cieplo od 30 do 34 stopni max. Kilka cen do zobrazowania: piwo w sklepie ok 5,5zl, w lokalu 13zl, butelka rakiji na bazarze 0,25l - 15zl, chleb 6zł, red bull 8zł, paliwo ON 5,4zl/l, woda gazowana 3,5zl, hamburger na plazy 16zł, frytki ok 10zł za srednia porcje, drinki w barach ok 30zł/sztuka, wodka absolut /na 99% bylo to 0,5L/ - 80zł, gałka lodow prawie 4zł, wejscie do parku jezior plitvickich 115zl/os, to samo do krka. Podsumowujac wyjazd 2 osobowy- wydalismy 1200zl na paliwo /spalanie 5,75l/100km - mondeo 1.8 w dizlu/, zrobilismy prawie 4000 km, autostrady 750zl, 2600zl(8 noclegow) + jedzenie + pamiatki +zwiedzanie, łacznie wyszlo ok 6500zl za 2 osoby. Wlasciciel naszego kwaterunku bardzo polecal przyjazd we wrzesniu, pogoda jeszcze jest dobra, ceny nizsze i ludzi o 2/3 mniej. Kuny w PL kupione po 63gr, euro po 4,29zł. Na miejscu 1 euro = 7,15 kun
Na zdjeciu kilka pamiatek z wakacji. W komentarzach kilka fotek.
Gdyby ktos mial jakies pytania, bogatszy o doswiadczenia z wyjazdu chetnie odpowiem. #chorwacja #wakcje #podroze #urlop
dppvj87 - Mireczki, gdyby kogoś interesowało poniżej kilka słów podsumowania dotycząc...

źródło: comment_GXt2UhDQlHJwTnboC24hpKW06WwDrUMV.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@dppvj87: ja byłam w Makarskiej 2 lata temu i bardzo fajnie wspominam ;) w niedziele wyjazd ale tym razem wyspa Brac :D p.s. Z ciekawości ile kosztowała butelka wina? Chciałabym sie zaopatrzyć w duza ilośc bo wpadłam na pomysł żeby na weselu mieć chorwackie wino ale nie wiem czy sie kalkuluje? Może jakieś godne polecenia dostępne w tamtejszych sklepach?
  • Odpowiedz
@evvelina: > Pierwsza zasada klubu walki – nie rozmawiajcie o klubie walki. Druga zasada klubu walki – nie rozmawiajcie o klubie walki. Trzecia zasada klubu walki – kiedy ktoś mówi „stop” albo puszcza farbę, koniec walki. Czwarta zasada klubu walki – walczy tylko dwóch facetów. Piąta zasada klubu walki – na raz może trwać tylko jedna walka. Szósta zasada – bez koszulek, bez butów. Siódma zasada – walki trwają tak długo,
  • Odpowiedz
@dppvj87: W niedzielę wróciłem z Podgory (tam 7 noclegów, 1 przy plitwickich i jeden w Czechach) i na 2 osoby wyjazd wyszedł nas podobnie - ok 7.000 zł. Za noclegi wyszło nas trochę mniej (apartament ze znajomymi), ale za to sporo zwiedzaliśmy, więc dużo pieniędzy na to poszło.
Na drugi raz zastanowiłbym się, czy jechać z Polski, czy nie lepiej samolot a potem wynająć auto na miejscu i na pewno w
  • Odpowiedz
@evvelina: Wino kupowaliśmy na lokalnym ryneczku od osób prywatnych po ich wcześniejszym spróbowaniu, Ceny od 20 do 35 kun za butelkę, oczywiście warto się targować.
  • Odpowiedz