Wpis z mikrobloga

Mam pytanko, czy na dzień dzisiejszy istnieje jakiś internet LTE faktycznie bez limitów danych, jako zamiennik internetu stacjonarnego? (Aktualnie max jaki mogę mieć przez kabel to 10mb/s, a w zasadzie faktycznie mam 3-4mb/s ( ͡° ʖ̯ ͡°)) Drugie pytanko, jak sprawdzałem prędkość LTE w telefonie od T-mobile to wychodziło około 7-15mb/s, czy jeśli dostałbym router z prawdziwego zdarzenia wzmacniający sygnał jest szansa, że ta prędkość będzie znacznie wyższa? Trzecie pytanko czy istnieje opcja wzmocnienia sygnału odbioru LTE w routerze poprzez jakąś zewnętrzną antenę? Czwarte pytanko kto w tej chwili oferuje najlepszy LTE? :D
Piąte pytanko czy taki internet LTE na chwilę obecną jest stabilny? (tj. czy nie zrywa co chwilę, nie ma drastycznych spadków prędkości łącza, nie wystrzela pingu do 1000 w trakcie gier online)
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS. Miejscowość Toruń.
#kiciochpyta #internetbezlimitu #lte #internet #mobilny #stacjonarny #oferta #cowybrac
  • 4
@fdodok:
1. Tak jak powyżej jest T-Mobile bez limitu (prawdziwe) za 80zł/mc. Do tego bierzesz modem Huawei B525s o wartości ok 650 zł, a płacisz za niego 9 zł + 6 miesięcy abonamentu = 489 zł (abonament bez urządzenia jest na 18 miesięcy w tej samej cenie)
2. Na solidnym modemie będzie lepszy zasięg.
3. Można zamontować zewnętrzne anteny (istnieją też wzmacniacze sygnału, ale chyba używanie ich u nas jest nielegalne)
@Septiusz dziękuje Ci bardzo za rozszerzoną odpowiedź, rozjaśniłeś mi nieco sytuacje i chyba się zdecyduje spróbować, jak to będzie działać. Generalnie na telefonie sprawdzałem to wyciągał do 27mb/s w zależności po jakiej stronie domu odpalałem test.