Wpis z mikrobloga

Umieszczajcie informacje i wszystkim co wiecie na temat adresów, portfeli i wszystkim co obsługuje SegWit to bardzo ważne dla nas aby obniżyć opłaty i przyśpieszyć adopcję SW.
Ja wiem, że pełny węzeł Core obsługuje adresy segwitowe ale trzeba użyć konsoli aby sobie wygenerować adres sw.
Jak to z tym jest? Próbował już ktoś? https://chainquery.com/bitcoin-api/addwitnessaddress#inlineHelp

addwitnessaddress "address"

Czyli wpisujemy komendę addwitnessaddress a później znany portfelowi adres?
#kryptowaluty #bitcoin #btc
Pobierz p.....4 - Umieszczajcie informacje i wszystkim co wiecie na temat adresów, portfeli i...
źródło: comment_K5nDrhZTZMSqkNQGi0prn1BXuViqPytW.jpg
  • 32
JEST! Ale radocha ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wygenerowałem swój pierwszy adres segwitowy!

Taki adres zaczyna się od cyfry 3 czyli jest to adres multisig.

Robi to się tak.

1. W konsoli generujesz sobie nowy adres komendą getnewaddress
2. Wpisujesz komendę getnewaddress i ten nowo wygenerowany adres
3. Masz już adres segwitowy, który nie pozwoli wysłać monet na adres nie segwitowy czyli stary.
3. Masz już adres segwitowy, który nie pozwoli wysłać już monet na adres nie segwitowy czyli stary


@pawlo74: czy nie zablokuję sobie w ten sposób portfela? Co jeżeli będę chciał sobie coś kupić za bitcoiny, a sklepy nie obsługują jeszcze portfeli segwit?
z tego co zrozumialem blok moze przekroczyc rozmiar 1mb


@Nescus: może właśnie chyba i dlatego on tego nie chce. Luke nie chce żeby górnicy generowali większe bloki, nie podoba mi się to. Ja rozumiem zagrożenia związane z dużymi blokami ale bez przesady!

czy nie zablokuję sobie w ten sposób portfela? Co jeżeli będę chciał sobie coś kupić za bitcoiny, a sklepy nie obsługują jeszcze portfeli segwit?


@MysGG: tak właśnie sobie
46 tysięcy transakcji w kolejce, ludzie czekają a Bitmain właśnie zgarnął nagrodę za blok za darmo 12,5 BTC https://tradeblock.com/bitcoin/block/481943 a mógłby obsłużyć ponad 2 tysiące transakcji (osób) Tak się nas okrada w biały dzień. Dlatego musimy zacząć używać adresów segwitowych wtedy prawdopodobnie ten proceder skończy się a on wygeneruje sobie większy blok z większą liczbą transakcji czyli więcej zgarnie za opłaty i wszyscy będą zadowoleni.

https://tradeblock.com/bitcoin/
Pobierz p.....4 - 46 tysięcy transakcji w kolejce, ludzie czekają a Bitmain właśnie zgarnął n...
źródło: comment_ZAMcsVBBQrNa2A5Njq8rzrjW4LcifzTU.jpg
Powyżej w punkcie numer 2 jest błąd dlatego umieszczam jeszcze raz.

Taki adres zaczyna się od cyfry 3 czyli jest to adres multisig.

Robi to się tak.

1. W konsoli generujesz sobie nowy adres komendą getnewaddress
2. Wpisujesz komendę addwitnessaddress i ten nowo wygenerowany adres
3. Masz już adres segwitowy, który nie pozwoli wysłać monet na adres nie segwitowy czyli stary.

Róbcie to tylko dla testów na małych kwotach. Kiedy wyślecie środki
Kiedy wyślecie środki na taki adres to nie będziecie mogli ich wysłać już więcej na stare adresy te nie segwitowe z jedynką na początku.


@pawlo74: fantastyczny pomysl, zeby sobie zablokowac srodki.
@koob: właśnie sobie blokuję a twoja propaganda i tak nie pomoże. Już widzę nowe możliwości używania takich adresów multisig. Możliwości są nieskończone jak np. wasz poplecznik wynalazca właściciel zasugerował czyli możliwość stworzenia giełd, gdzie kradzieże nie będą możliwe.
jaka propaganda?


@koob: kłamliwa propaganda, powstrzymanie nas od przejścia na SW Panie polityku. Nie uda się ale próbuj. Powodzenia na twoim alcie segwitx2 :) Doczekać się już nie mogę. Darmowa kasa znowu będzie.
@pawlo74:

Taki adres zaczyna się od cyfry 3 czyli jest to adres multisig.


To nie jest adres multisig tylko p2sh, używany też do multisig

Masz już adres segwitowy, który nie pozwoli wysłać monet na adres nie segwitowy czyli stary.


Nieprawda, nie wiem skąd to wziąłeś
On napisał że dodanie adresu segwit nie pozwoli na wydanie poprzednich coinów w portfelu na starych adresach jako transakcję segwit, a nie że nie można wydać tych wysłanych na nowy adres


@megaloxantha: ale ciężkie jak "wydanie poprzednich coinów w portfelu" ale ciężkie. Ja nawet po polsku jeszcze nie też nie ogarniam. Czyli będę mógł wydać tylko te bitcoiny, które są na adresie sw jako sw a bitcoiny na starych adresach trzeba
@megaloxantha: jeżeli prześlę nawet wszystko co mam to dalej nie będzie przeszkód? No tak przecież to soft fork czyli musi być kompatybilne ze starymi adresami. Dzięki ale i tak nie ufam Ci muszę usłyszeć to od kogoś innego i wypróbować najpierw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja mam adres na blockchain.info ktory zaczyna sie od trójki od wrzesnia 2015 roku co w tym takiego nowego?


@pieczywowewiadrze: ty masz prawdopodobnie adres multisig one też mają 3 z przodu a to jest adres segwit czyli p2sh nowy inny

czyli raz wprowadzony bitcoin na adres SW zostaje w "sieci SW" na zawsze?


@pieczywowewiadrze: to jest ta sama sieć nic się nie zmienia jest w pełni zgodne ze starymi chyba.