Wpis z mikrobloga

Mirasy,
rozglądam się za kamerką sportową na wakacje – żeby zmontować z tego fajną pamiątkę. Koniecznie z obudową wodoszczelną, bo snorkel a może i coś więcej to punkt obowiązkowy.

Poczytałem mirko i testy trochę i mam zagwozdkę. Eken H9 albo Gitup Git2 Pro. Różnica w cenie dwukrotna, ale Git ma stabilizację obrazu, stąd moje wahania. Eken natomiast w moim przekonaniu nagrywa po prostu ładniejszy obraz. Dźwięk jest mniej istotny, bo pewnie i tak podłożę pod to jakiś fresh&funky kawałek.

Lepiej dołożyć do gita i mieć stabilny obraz kosztem jakości (a może nie jest z nim tak źle), czy kupić tańszego ekena z mnóstwem dodatków i stabilizować w postprodukcji – konkretnie w Premiere Pro? Czy z tym całym Gyro będzie dużo korzystniej niż nagranie bez Gyro i ustabilizowane w Premierze? Bo jeśli na jedno wyjdzie to bez zastanowienia biorę Ekena.

Xiaomi raczej już odrzuciłem, bo z akcesoriami wyjdzie chyba najdrożej, a też nie ma stabilizacji – czy warto dołożyć do niej zamiast Ekena?

Pozdro pozderki
#kiciochpyta #actioncam #kamerasportowa #eken #gitup #xiaomi
  • 7
@zawadaPL: A ten Eken ma jakiś lepszy zestaw akcesoriów od Git2 Pro? Stabilizator jest całkiem spoko, ale jakichś cudów nie ma, na rowerze MTB nadal będą drgania, tylko mniejsze. Gdy nagrywałem Git2 na sticku z ręki, to i tak musiałem czasami stabilizować nagranie cyfrowo. Różnica cen to pewnie też kwestia dostępnych rożnych rozdzielczości i liczby klatek w nagraniu. No i w Gicie niektórzy skarżą się na słaba jakośc w ciemności i