Wpis z mikrobloga

Mirki, mam takowy problem z #xiaomi #redmipro oraz #miui
W zamian za chiński soft wrzuciłem rozwojową polską wersję i telefon nie przyjmuje kolejnych updateów od MIUI. Odrzuca aktualizacje. Jadę na sofcie chyba styczniowym. Wypadałoby to odświeżyć.
Nie znalazłem żadnych rzeczowych opisów online. Telefon niby zrootowany, ale nie dopuszcza żadnego klienta #root do głosu. Dziwna patowa sytuacja.
Ktoś coś podpowie?

Podobnie mam z #mi4c tam jakieś cyrki już się odwalają i nawet żąda aktualizacji Google Play - które aktualizowałem ręcznie kilka razy i też nic nie pomogło.

Wysłałbym telefony do Wawy do MIUI (czy gdzieś tam), ale szkoda mi czekać na nie - no i nie mam dwóch zastępczych porządnych :)

#kiciochpyta #telefony
  • 10
@fi9o: kiedy próbowałem ostatnio (z 3 miechy temu) nie był to jakiś świeży TWRP, ale najświeższy znaleziony
przypomniało mi się, że problem pojawia się w REDMI Pro już na etapie wyboru Android Scatter File - odrzuca plik, który mam.
Nawet odrzucało stworzony przeze mnie wedle jakichś tam wytycznych z sieci.
@fi9o: tak
wrzucam na telefon i odpalam przez TWRP,
próbuję też normalnie przez aktualizację plikiem ZIP

w obu przypadkach inicjuje instalację, restartuje telefon i kończy się ekranem na którym mam wybór albo zrobić wipe albo podłączyć telefon do kompa
@fi9o: @nightman:
Dzięki za pomoc!
Generalnie proces jest bardzo łatwy, tylko należy się do niego przygotować. Choćby brak sterowników uniemożliwiał mi wrzucenie i załadowanie nowego systemu z TWRP.
Problemem było tez znalezienie właściwego TWRP dla #redmipro - które ma kod Omega.