Wpis z mikrobloga

Siemano. To znowu ja z pytaniem odnoście Intermitten Fasting.
Czy kiedy nie zjem nic rano (bo okno będzie po południu), to nie będą się zdarzały zasłabnięcia i ogólny brak siły? Tak by z wielopokoleniowych mądrości "śniadanie jest najważniejsze" wynikało. Jak wygląda gospodarka glukozą (bo chyba ona głównie odpowiada za to, że mamy dużo siły, w sensie energii) w organizmie? Jest ona pobierana głównie z jedzenia "bezpośrednio" z układu pokarmowego, czy np. z glikogenu odłożonego w mięśniach, czy działa to jeszcze inaczej? W kilku materiałach i artykułach o tej diecie nie znalazłem o tym wzmianki.
#pytanie #mikrokoksy #silownia #zdrowie
  • 12
@shenlon: Mógłbyś mniej więcej nakreślić? Nie radzę sobie z angielskim na tyle dobrze, żeby czytanie tego nie było dużym wisiłkiem? Chyba, że Ci się nie chce, to się pomęczę. Po początku zgaduję, że to spisek producenta płatków, co?
@Duzy_Dziki_Zwierz: Tak myślę. Jednak chcę stosować IF a mame mówi, że przecież zasłabnę. Jest dość myślącą osobą, ale jednak jest wychowana w "starym stylu". Szukam argumentów, faktów, które poprą moje zdanie. To nakreślisz mniej więcej jak to wygląda?
Cukier w krwiobiegu i jego opadanie poniżej pewnej wartości (indywidualnej i zależnej od wielu czynników) zaczyna zwalniać wraz ze wzrostem produkcji ciał ketonowych, stąd adaptacja do diety ketogennej może trwać kilka dni lub nawet dłużej, więc tym bardziej nie masz się czego obawiać na IF. Możliwe, że na początku w fazie adaptacji będziesz odczuwał takie symptomy jednak z czasem miną. Pytanie dlaczego akurat IF :O