Wpis z mikrobloga

Proste zlecenie prosty projekt - korzystaj z ORM i Entity Framework i CodeFirst

1. Stwórz bazę,
2. Zrób 80% projektu
3. pokazujemy projekt
4. Ok Tylko dodaj jeszcze możliwość przechowywania kilku informacji
5. No problem, kilka tabel więcej
6. I się zaczęło

Entity nie tworzy nowych tabel, chociaż uwzględnia ich w dodawanych migracjach. Faza: nic nie wiem - Szukasz poradnika / solucji / wathever...

I wszyscy na jedną modłę prosty przykład dodawania pola wpisujesz Add-Migration a potem update-database i wg nich działa . No chyba jednak kur... nie. Zawsze tak robiłem i wcześniej działało aż do teraz.

#csharp #programowanie #entityframework #aspnet #aspnetmvc
  • 7
@KingFight: @pieczarrek: to ma dzialac bez fluent api, bez adnotacji czyste rozwiniecie bazy @pieczarrek: rodzi i skopiowanie klas do nowego projektu dodanie migracji i upadłe działa i zeby było śmiesznie wykonałem dokładnie te same modyfikacje i w innym m projekcie przeszło.
@bi-tek: jak cos masz jakis backup? git tfs? jesli masz to nie ma sie co martwic, stworz w bazie tabelki jakich potrzebujesz a potem spokojnie zrob update na modelu. Jesli nie przejdzie to SKASUJ tabelki z modelu .edmx i update dodajac wszystkie od nowa.
Powinno przejsc spokojnie i nie rozwalic projektu.
@pieczarrek: kod leży na tfs i wycofałem sobie zmiany i zrobiłem to jeszcze raz powoli robiąc update po edycji każdej tabeli ich końcu przeszło. Ale zdenerwowałem sie
@bi-tek: Entity ma to do siebie ze czasem mimo zmian na bazie jakis klucz sie nie odswiezy.
Zawsze wtedy delete na tabelce i od nowa zaciagnac :D

btw. jak klikniesz na .edxm prawym znajsz "run custom tool" - czesto pomaga.
Też macie w ef core problem z dodaniem paru obiektów metodą Add lub AddRange, a następnie zapisaniem tego SaveChanges? Trafiłem ostatnio na taki błąd i wszystko muszę dodawać i zapisywać pojedyńczo .