Wpis z mikrobloga

W marcu 1968 PZPR zaczęła nakręcać nastroje antysemickie. To był jeden z niewielu momentów kiedy PZPR była faktycznie popularna. Ludzie kochali PZPR za to, że tak pięknie pozwoliła się wyżyć. Można było otwarcie nienawidzić Żydów i obnosić się z tym.

I dzisiaj mamy podobnie. Festiwal nienawiści odwołujący się do najbardziej prymitywnych, najgorszych ludzkich instynktów. Z ludzi wychodzą najbardziej podłe instynkty. Tym razem ofiarami nie są Żydzi a raczej muzułmanie. Łatwy cel ponieważ nie ma ich w Polsce, nie mogą się bronić, nie mogą się wypowiedzieć. Więc sponsorowana przez PiS TVP cynicznie nakręca tą nienawiść. Bo wiedzą, że niezależnie co zrobią to ludzie będą ich kochać za to, że mogą się wyżyć i pokazać swoje najbardziej podłe oblicze.

Widać to wyraźnie na wykopie. Ludzie kochają tą tępą propagande. Są zupełnie niezdolni do refleksji, opowiadają bzdury o inwazji islamu, najeźdzcach itp. Smutne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marzec_1968

#neuropa #polityka #historia
  • 26
Czy na serio muszą się u nas dziać takie rzeczy jak na zachodzie,


@Kaelthas: Jakoś "na zachodzie" społeczeństwo nie sika w majtki z powodu muzułmanów i nie opowiada opowieści dziwnej treści. Bo wiedzą, że muzułmanie to ludzie jak wszyscy. Ciekawe, kilka lat temu w Polsce też to wiedziano.

Nie przypominam sobie żeby Żydzi byli znani z podpaleń samochodów albo gwałtów grupowych.


Znani byli z tego, że porywali dziewczęta do burdeli i
@PafnucyMaj: wtedy była to nakręcana propaganda, teraz jest podstawa w faktach. Zamachów dokonują islamscy terroryści ukryci pod płaszczykiem uchodźców, lub dzieci czy wnuki imigrantów.
Nie przeczę że propaganda za bardzo podkręca nastroje anty-islamskie, jednak mają one podstawę - akcja wywołuje reakcje i nie ma co sie dziwić że ludzie reagują agresją. Najzwyczajniej się boją.

@Andreth: a co mają robić społeczeństwa zachodnie? Muszą żyć, nie zamkną się w bunkrach. Co nie
@PafnucyMaj: Głupoty gadasz. Żydzi w tym okresie byli jedną z bardziej lubianych narodowości. W kontekście wojny sześciodniowej mówiono że "Nasi Żydzi biją ich (sowieckich) Arabów. A PZPR była wówczas tak popularna że w całym kraju wybuchały rozruchy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawdę popularna to była w 1956 roku jak Gomułka doszedł do władzy.
Dla mnie zawsze ciekawe bylo ze nastroje anty-imigranckie czy anty-uchodzcze sa najsilniejsze tam gdzie tych uchodzcow czy imigrantow nie ma.


@Haqim: a może odwróć przyczynę ze skutkiem: u nas nie ma tych uchodźców, bo nastroje są anty-imigranckie/uchodźcze.

Gdyby nastroje były pozytywne to PO nie #!$%@?łoby wyborów i (zgodnie z wypowiedziami E.Kopacz) przyjęliby ich tylu, ilu zażyczyłaby sobie UE.

Poza tym: w Polsce są "tak zwani imigranci": głównie zCzeczenii i w sąsiedztwach
@MagnaPomerania: U nas nie ma uchodzcow bo oni ida tam gdzie jest dobra gospodarka i socjal. Plus sa to kraje ktore mialy spolecznosci muzulmanskie od lat 60'tych. Europa Wschodnia (w tym Polska) takze migruje do tych krajow, ciekawe dlaczego?
Korelacja nie oznacza przyczynowosci, to znana zasada.
wtedy była to nakręcana propaganda, teraz jest podstawa w faktach.


@rasmor: Tak, tak, wtedy też byłbyś pewny, ze jest "podstawa w faktach". Tak właśnie działa zmanipulowanie propagandą. Niemcy w 1939 r. byli święcie przekonani, że w Polsce mniejszość niemiecka jest okrutnie prześladowana i potrafiliby ci na to przytoczyć szereg faktów. Niektóre nawet prawdziwe.

Zamachów dokonują islamscy terroryści ukryci pod płaszczykiem uchodźców,


Pomijalny procent, i tylko na początku.

lub dzieci czy wnuki
Łatwy cel ponieważ nie ma ich w Polsce, nie mogą się bronić, nie mogą się wypowiedzieć.


@PafnucyMaj: uczyłem sie o muzułmanach, mieszkałem w muzułmańskich krajach, pracowałem z muzułmanami - nie potrzeba mi ich wypowiedzi, nie muszą się bronić. Nie mam o nich dobrego zdania.
Dla mnie zawsze ciekawe bylo ze nastroje anty-imigranckie czy anty-uchodzcze sa najsilniejsze tam gdzie tych uchodzcow czy imigrantow nie ma. Ladnie koreluje sie z pracami naukowymi ktore pokazuja ze ludzie boja sie tego czego nie znaja i nie rozumieja.


@Haqim: Moge odbić tak samo mówiąc że wewnątrz tych pro-imigranckich krajów ludzie z klas niższych którzy najwięcej obcują z tymi uchodźcami są bardziej anty-imigranccy niż klasa średnia. Ładnie pokazuje to że ludzie
Dla mnie zawsze ciekawe bylo ze nastroje anty-imigranckie czy anty-uchodzcze sa najsilniejsze tam gdzie tych uchodzcow czy imigrantow nie ma


@Haqim: no w Niemczech masz wjazdy na chatę za takie komentarze:
https://www.nytimes.com/2017/06/20/world/europe/germany-36-accused-of-hateful-postings-over-social-media.html?mcubz=1

In a coordinated campaign across 14 states, the German police on Tuesday raided the homes of 36 people accused of hateful postings over social media, including threats, coercion and incitement to racism.

https://www.theverge.com/2017/6/30/15898386/germany-facebook-hate-speech-law-passed

Germany has in recent years intensified
@Andreth:
Tak, tak, wtedy też byłbyś pewny, ze jest "podstawa w faktach". Tak właśnie działa zmanipulowanie propagandą. Niemcy w 1939 r. byli święcie przekonani, że w Polsce mniejszość niemiecka jest okrutnie prześladowana i potrafiliby ci na to przytoczyć szereg faktów. Niektóre nawet prawdziwe.

Czy ty porównujesz propagandę, pogłoski, miejskie legendy i prowokacje do zamachów które miały miejsce w ostatnich latach?

Powiadasz, że terroryści islamscy to ludzie wywodzący się ze społeczności muzułmańskich?
U nas nie ma uchodzcow bo oni ida tam gdzie jest dobra gospodarka i socjal.

@Haqim: ale do nas mieli być przesiedleni wraz z "europejskim" poziomem socjalu, za który miała płacić Polska!
Tego już nie pamiętasz? UE mówiła wprost o tym, iż nie można dyskryminować przesiedlonych do Polski, dając im mniejsze zapomogi.