Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,
Jako laik chciałbym się poradzić odnośnie zakładania kasku przy noszeniu okularów.
Dziś miałem swoje pierwsze jazdy na mieście, gdzie dostałem od instruktora kask integralny, wcześniej na placu miałem otwarty i nie miałem wówczas żadnego problemu z jego założeniem.

Myślałem, że może kask jest zbyt mały, jednak w rzeczywistości wyczuwalny był nawet luz, przez co zsuwał mi się on lekko wraz z okularami i musiałem go co jakiś czas poprawiać, więc nie jest to kwestia małego kasku.
Jak próbowałem założyć go normalnie, to niestety ale okulary krzywiły mi się na nosie i nie chciałem robić tego na siłę.

Ostatecznie zdjąłem okulary, a po założeniu kasku włożyłem je przez otwarty wizjer (czy jak się to zwie ;P ), ale czy jest to dobra i jedyna metoda?
Może czyta to własnie jakiś motocyklista okularnik i poradzi coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Będę wdzięczny. :)
Pozdr.
#motocykle
  • 14
@kornik20082: Próbowałem jeszcze założyć go od frontu, w sensie - centralnie na twarz i przesunąć, ale też nie poszło, zbyt szerokie oprawki. W każdym razie walczyłem z tym dość długo zanim odpuściłem. :D
@Brezen Dobrze dopasowane kasku nie założysz inaczej niż zdejmując okulary i potem przez otwarty wizjer. Niektóre kaski maja specjalne miejsce ma okulary. Trzeba mierzyć z okularami i wybrać najwygodniejszy. Ja przy swoim hjc czasami mam zawieche mózgu i wydaje mi się, że nie założyłem okularów, bo tak mam dopasowany, że w ogóle ich nie czuje.