Wpis z mikrobloga

Praca - Kierowca Kat. B - Samochód o masie 3.400 KG - Pytanie

Witam.
Dzisiaj miałem 1 dzień w pracy, miała być na kat B tym czasem okazuje się żę sam samochód wazy 3.450kg i jest większy z 2 razy od zwykłego busa, puki co podjąłem się tego, ale nie wiem co dalej robić. Pracodawca szukał osoby z kat B i chce aby jeździć tym samochodem, co byście zrobili na moim miejscu? Dodam że stawka jak na jazdę takim samochodem: 10zł/h też nie ma rewelacji (praca od 4 rano do 16-17 wieczorem)
  • 10
@chamstwo_w_spreju: Mam Kat B, Pani dzień wcześniej zapewniała że samochody są zarejestrowana na kategorię B, tylko że w dowodzie ma masę 3,4t, więc zostae mi 100kg obciążenia (Ja) więc teoretycznie nic nie mogę załadować a praktycznie wiozę towar o masie 1-2T
@artem17: CZO? XD Przecież to jakaś porażka jest. Ja #!$%@? i zawsze mówię że to ja odpowiadam za mandaty więc auta nie będę przeładowywał a jak nie pasuje nich mi dadzą większe auto. A jak się nie podoba to mogę mnie #!$%@?ć bo za takie pieniądze co pracuję to znajdę sobie lżejsza robotę XD "Krutko" na temat XD Ty masz już duże auto więc za dużo nie załadujesz by nie przeładować
W najbliższej przyszłości zastanawiam się na jazdą po Europie (nie mam żony dzieci itp, więc dla mnie nie ma problemu z opuszczeniem domu) dlatego chciałem trochę oswoić się z większymi gabarytami, ale w sumie te 3,4T mnie przeraża jak na pierwszy raz mimo że nie mam kat. C, wgl. nie podpisywać umowy z aktualną firmą czy 2 tyg. okresu próbnego zaryzykować?