Wpis z mikrobloga

Sagari - to duch konia, który padł na drodze, a jego truchło zostało porzucone tam przez właściciela. Gdy dusza szkapy opuszcza ciało może zablokować się na drzewie, wtedy zmienia się w yokai. Sagari przyjmuje wygląd końskiej głowy z chwytnym "ogonem" i za jego pomocą zwisa z gałęzi drzewa. Gdy w jego okolicy przechodzi człowiek sagari spada na ziemię i zaczyna wydawać z siebie potworny krzyk, podobno ci, którzy go usłyszeli dostawali straszliwej gorączki. Duch spotykany był w zachodniej Japonii i na wyspie Kyushu.


Czarnolisto( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #yokainadzis

#japonia #ciekawostki #mitologia
Utsuro - Sagari - to duch konia, który padł na drodze, a jego truchło zostało porzuco...

źródło: comment_rDkwZJZQu9t9NTvySUOiY46PeviPUCkh.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@jtank: Też tu szukałem, ale wpisałem po angielsku i nie znalazłem. Zapomniałem sprawdzić po japońsku, nie umiem myśleć dzisiaj przez tę pogodę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Utsuro te japońskie yokai bardzo przypominają słowiańskie potwory i demony, które też z reguły stawały się tym, czy innym monstrum z jakiegoś konkretnego powodu (a to nie dochowanie obyczajów przy pochówku, a to posiadanie jakiś cech za życia). Szkoda, że u nas tak mało zachowało się przekazów. Z chęcią poczytał bym takie wpisy z naszymi dziwadłami.
  • Odpowiedz
@worldmaster: To takie straszenie dzieci panem z szafy jak nie umyją zębów lvl hard. Czytam wszystkie yokai i zauważyłem że one mają na celu wymuszenie dobrego zachowania na ludziach bo spotka ich jakaś kara. Dobrze myślę @Utsuro ?
  • Odpowiedz