Wpis z mikrobloga

W domu u babci mają telefon stacjonarny od Orange. Rzadko korzystają z tego telefonu gdyż wszyscy mają swoje komórki. Jedynym powodem dla którego jeszcze nie zamknęli tego łącza jest to, że w przyszłości chcą podłączyć internet stacjonarny.
Dla tego też pomyślałem o zawieszeniu łącza. Ogólnie myślałem, że jest to usługa bardzo tania, obstawiałem jakieś 5-10 zł, natomiast TUTAJ jest napisane, że abonament za taką usługę wyniesie 21,53 zł... Trochę jestem zdziwiony, że jest to taka kwota, ponieważ przy obecnym korzystaniu z tel. stacjonarnego i przy paru połączeniach wychodzących i przychodzących babcia płaci 30-33 zł. Nie ma jakiegoś tańszego sposoby na zawieszenie tego łącza? Całkowite odpięcie się od linii odpada, ponieważ słyszałem, że potem ponownie podpięcie się pod nią bardzo dużo kosztuje.

#orange #telefonstacjonarny #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@WolfSky: Jak babcia mieszka na zadupiu dolnym to po wypowiedzeniu umowy ktoś inny może wskoczyć w jej miejsce na dslamie i przy zamówieniu usług dostanie od orange BMT 'brak możliwości technicznych'
Częsta i gęsta sytuacja na wioskach gdzie nie ma żadnej innej alternatywy na kabel.
Orange już nie inwestuje/rozbudowuje xDSL'a.
@dawid110d:
@s_t_u_l_e_j: No coś chyba robią z tym, bo jeszcze jakiś czas temu download od nich miałem 2-3 MB/s, a upload ok. 1MB/s. Natomiast teraz jest download ~10MB/s, a upload 4-5MB/s. Czasami sprawdzam poprzez ich stronę jaki jest aktualnie transfer internetu w danej miejscowości, no i to właśnie poprawiło się jakoś na przełomie 2-3 lat. Także myślę, że w końcu za jakiś czas (mam tu na myśli raczej 2-3 lata) będzie i
@dawid110d: Tylko, jeśli by światłowód położyli. Wtedy miałbyś do 100/300/600 Mbps w przeciętnych cenach, bez opłaty za utrzymanie łącza.
Obecnej linii nie poprawią.
@Clear: To jeszcze ostatnie pytanie - Można gdzieś się dowiedzieć w jakich obszarach Orange planuje w najbliższym czasie "kłaść" światłowód? xD Czy raczej nie ogłaszają takich informacji publicznie?
@dawid110d: Niestety nie posiadamy takich informacji. Dynamicznie pracujemy nad rozwojem, widać to w kolejnych planach i miejscach, gdzie wielu naszych Klientów już korzysta ze światłowodów. Stale się rozwijamy, bo rzeczywiście usługi nie ma jeszcze wszędzie. Prosimy wypełnij ankietę na stronie http://oferty.orange.pl/internet/ zebrane informacje bierzemy pod uwagę przy wyborze miejsc pod inwestycję.