Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagów #zdrowie #medycyna, może też #lekarz orientujecie się może czy niewielki guzek, dający się przesuwać pod palcami nie bolesny, znajdujący się na górze obojczyka częściej oznacza coś złego, czy może to być węzeł chłonny powiększony przez np lekkie przeziębienie? Mogę poczekać z wizytą u lekarza, czy już zamawiać śmieciarkę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 19
@KaKoFoNiA_135: Tłuszczak najprawdopodobniej, niemniej zdiagnozuj to u lekarza.

@plen: Po opisie nawet prof. zw. dr hab. nie zdiagnozuje. Natomiast może wysnuć przypuszczenia, które są prawdopodobne. Dlatego radze różowemu, żeby przeszła się do lekarza, który będzie mógł się temu przyjrzeć. Żadnych guzów nie można bagatelizować.
@plen: nie chce diagnozy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ogólne info jak to wygląda w większoszci przypadków, bo google oczywiście mówi, że rak odbytu. Do lekarza oczywiście pójdę, tylko nie wiem czy robić to szybko czy poczekać.
@mlodysum:
@voicevoice: Dzięki, wiecie może czy internista powie coś konkretnego, czy lepiej najpierw zrobić usg i iść z wynikami? Jak nie internista to jaki lekarz? To już czwarty guzek w tym roku który muszę sprawdzić i każdy to były 3 albo 4 wizyty żeby coś ogarnąć.
@Wjolka: chyba wolę najpierw zrobić usg, z tej samej strony mam guzka na tarczycy, po dwóch biopsjach i za parę miesięcy powinnam zrobić kontrolne usg, więc zrobię 2in1. Może już samo usg pokaże, że nie muszę z tym nic robić dalej.
@KaKoFoNiA_135: idź do chirurga, po dotyku powinien stwierdzić czy jest sie czym martwić. Pewnie od razu powie żeby wyciąć. U mnie stwierdził, że usg nie ma sensu tylko wyciąć jeśli przeszkadza i wtedy sie dowiem co to jest. Ale po dotknięciu guzka w sumie trafił od razu, że to tłuszczak, choć ja miałem akurat wyjatkowo głęboko umiejscowionego i generalnie okazało się że są trzy a nie jeden :P