Wpis z mikrobloga

mirki z #angielski i #angielskizwykopem chcialem se zapytac jak wyglada sprawa z cetyfikatem. Chcialem sie zapisac na kurs do szkoly jezykowej, gosc mi powidzial, ze on ma samych maturzystow, a ja jestem juz na wyzszym poziomie wiec mi to nie odpowiada... Zaproponował mi indywidualne lekcje za 50 zł 60 minut, co sądzicie?
Druga sprawa to chcialem jakies potwierdzenie, ale dowidzialem sie ze certyfikat uznawany na calym swiecie kosztuje 600 zł, jak to wygląda w innych szkołach? Płacicie 2k za kurs i w tym macie ten certyfikat?
  • 7
@viktorPL: jeżeli taki ogólny -nie do pracy za granica ani nie do studiów za granicą to chyba najpopularniejszy jest CAE Cambridge English, jest to poziom C1 i znajdziesz kursy w wielu szkołach. Jest chyba opcja samodzielnego przygotowania i podejścia do egzaminu.
@tasmanian-devil a powiedz mi czy gdybym np po studiach chciał jechać np do Irlandii albo Anglii do pracy w mniej więcej swoim zawodzie (logistyka) ten certyfikat będzie wymagany? Pracodawcy wymagają go do pracy biurowej? Czy jednak liczy się to czy naprawdę potrafisz się porozumieć?
@viktorPL: mam rodzinę w UK, sama pracowałam tam jakiś czas dorywczo i z doświadczeń moich i mojej rodziny wynika, że do pracy, żadne certyfikaty nie są potrzebne. Znajomość języka jest weryfikowana raczej na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli myślisz o pracy tam i chcesz się podciągnąć to możesz ewentualnie wybrać się na kurs metodą bezpośrednią.