Wpis z mikrobloga

mini-recenzja, raczej opinia
kilka miesiecy temu kupilem redmi 4 (prada), z snapem 430, idealnie pasowal pod moje wymagania szukałem telefonu ze srednia wydajnoscia, byle się nie ciął, i mocną baterią. Coś dla mnie.

Z oryginalnym softem, miui, były problemy. Z tych mniejszych telefon nie przechodził w tryb deep sleep, przez co bateria leciała jak szalona. Tutaj update pomógł, po miesiącu problem wrócił. Wgrałem wersję deweloperską i pomogło.

Z gorszych rzeczy to żyroskop, auto rotacja nie działała. Pomagał reset telefonu albo wejście w hardware test (system settings- info - i trzeba klikac w kernel version, tam wybierałem gyroscope test i potem działało). Problem się pojawiał minimum raz na dwa dni, tak mnie to wkurzało że juz chciałem sprzedać telefon na allegro po kosztach, poszukałem jednak custom romów.

Zainstalowanie CM13 pomogło, żyroskop działa, od kilku dni się nie zawiesił, do tego bateria trzyma dużo dłużej, sam telefon trochę przyśpieszył bez zbędnych aplikacji. Teraz jestem w pełni zadowolony. Czas pracy ekranu ponad 10h, właśnie czegoś takiego szukałem.

Także polecam się zainteresować innymi romami niż miui który u mnie był kompletnie do kitu.

Teraz jakbym miał wybierać to bym kupił wersję prime, ze snapem 625.

#redmi4
#xiaomi
Pobierz azurri - mini-recenzja, raczej opinia
kilka miesiecy temu kupilem redmi 4 (prada), z...
źródło: comment_WceiVCcetF3fu9lZz2kaq02CUjZuzOGM.jpg
  • 6
@blantek: redmi które ja mam w ogóle nie ma koderów, są 2 softy czy 3 boczne. Xiaomi nie wydało global Roma, nie udostępniło Kernel sources, nie wiem czemu tak zwlekają. Do redmi 4 Primera udostępniło chyba, global był na bank.

Ogólnie są 4 wersję redmi 4,

Redmi 4 China (2/16) = prada
Redmi 4 Prime (3/32) = markw
Redmi 4 India (2/16) = Redmi 4X = santoni
Redmi 4A (2/16 |
@azurri: wait, what? nie dziala ci czytnik linii papilarnych? czy tylko jest nieaktywny jak telefon spi?
to duży minus moim zdaniem.
co do menu, to warto zainstalowac inny launcher. Ja uzywam Nova Pro (za darmo bo jestem hackermanem) i ilosc opcji jest powalajaca.

ps w indiach xiaomi to gigantyczny rynek, warto miec telefon ktory trafil do ich sklepow ze wgledu na wsparcie xda wlasnie.