Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Wczoraj wracałem sobie z wakacji samolotem. Okazało się, że na lotnisku mieliśmy małe, półgodzinne opóźnienie. Od razu zwróciłem uwagę na tablice dot. praw pasażera. Oczywiście wiem, że za pół h nic nie przysługuje, ale przypomniała mi się sytuacja z 2015, kiedy na lotnisku w Korfu czekaliśmy coś ok. 5 godzin (na pewno więcej niż 3, bo dostaliśmy kanapki i herbatę).

Tutaj moje pytanie - na tablicy było napisane, że za ponad 3h opóźnienia można już wnioskować o odszkodowanie. Czy mogę to jednak zrobić po dwóch latach od tego lotu z Korfu? Nie pamiętam też dokładnie, o ile lot był opóźniony. Gdzie się z tym zwrócić? Wakacje mieliśmy wykupione na Travelplanet, a przewoźnikiem był Enter Air. Pisać samemu czy może warto skorzystać z firm, które się tym zajmują (bo widziałem, że kilka takich powstało)?

Zdaje sobie sprawę, że kokosów nie wywalczę, ale może chociaż uda mi się pokryć koszty bagażu rejestrowanego, który musiałem wtedy dokupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ubezpieczenia #prawo #pytanie #linielotnicze #podroze #tanielatanie #turystyka
  • 10
@caesarr: małe opóźnienie, ale w 2015 śmiało mogłeś wnioskować, mi sie spóźnił ponad 2 godziny, dostaliśmy czipsy i cole :v opóźnienie było spowodowane przez wiatry ale dostałem 250 euro huehuehue
@Reikor: no właśnie, zastanawiam się, czy po dwóch latach dalej mógłbym napisać takie pisemko. Mógłbyś opisać jak wyglądała procedura? Do kogo napisałeś, po jakim czasie itd?
@caesarr: możesz wywalczyć odszkodowanie tylko i wyłącznie w sytuacji jeśli opóźnienie było spowodowane z winy lini lotniczych. Nie wiesz jaki był powód opóźnienia?