Wpis z mikrobloga

Odkurzyłem jakiś czas temu nieużywany od ponad 10 lat magnetowid NEC DX-1000D, niestety jest pewien problem - po wsadzeniu kasety głowica chodzi przez kilka sekund, ale potem się wyłącza i wywala błąd. Co mogło się #!$%@?ć?
Oczywiście wrzucenie nazwy urządzenia do wyszukiwarki tradycyjnie przekierowało mnie na słynne forum #elektroda pe el, niemniej jednak nie znalazłem tam podobnego problemu xD

#elektronika #majsterkowanie #vhs #magnetowid #nec (zawołam może też #retrocomputing bo jest tam trochę fanów starej elektroniki)
velles - Odkurzyłem jakiś czas temu nieużywany od ponad 10 lat magnetowid NEC DX-1000...
  • 9
@velles: modeselector znajdź i wyczyść, powinno wystarczyć. Nie pamiętam, jak to wyglądało w NECach, ale generalnie chodzi o taki mechaniczny przełącznik informujący elektronikę o pozycji, w jakiej jest mechanika.
@velles: Trochę odkopuję temat, ale podobny problem przydarzył mi się kilka razy w magnetowidzie Funai. To może wskazywać na problem z mechaniką - raz się okazało, że zerwał się pasek, innym razem głowica się zastała i nie chciała ruszyć (popchnąłem ją lekko śrubokrętem i poszła), ostatnim razem okazało się, że ułamała się zębatka, co oznaczało definitywną śmierć urządzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przejrzyj mechanikę - może jakiś
@kw401:
Zębatki są sprawne, paski też się jeszcze nadają (jak jest za luźny to zawsze można w razie czego wywrócić na drugą stronę jako tymczasowe rozwiązanie).

@Jarek_P:
Przejrzałem i nie wiem zbytnio gdzie może być ten mode selector switch, a ciężko też w google o jakikolwiek schemat...