Wpis z mikrobloga

Kurna chata, mireczki

Nawet nie wiem jak zacząć aby było w miarę spoko, bo jestem nieźle por%%obiony ale

Jestem sobie na randomowym tsie z francuzami, no spoko. Heheszki, karaoke itd.
Mówię, że je ne parle pa franse i zaczyna jakichś dwóch gości mówić do mnie po angielsku. Dogadywałem się z nimi, a dodatkowo oni tłumaczyli mi to, co mówi reszta, która ani me ani be po angielsku, no #!$%@?...
Reszta coś tam po żabojadzku do mnie mówi, a ja powtarzam, że ja ne parle pa franse.

Po jakimś czasie śmieszkowania trafił się gość, co zaczął nawijać o polityce i imigrantach. Że u nich imigranci pracują bardzo rzetelnie, że rodowici francuzi nie mają pracy. Że duże bezrobocie u nich, a imigranci pracują i dla prawowitych francuzów nie ma miejsc pracy. XDDDD No i tak go słucham, a on mówi dalej, że imigrants okey, ale #!$%@?, west countrys are afraid of east invastion of ukrainian or russian people. #!$%@?
Za chwile wpada gość z arabii saudyjskiej (niby) i mówi, że polska to jest biedny kraj, że nic nie mamy, z niczym sobie nie poradzimy i że jeśli ktoś by chciał, to przejąłby nas w ciągu 2 godzin. Jesteśmy niczym na mapie europy.

Co najlepsze, to po tym co wyżej powiedział, no i później w dalszej 'dyskusji' ze mną to były jedyne słowa po angielsku, reszte #!$%@?ł po francuzku, a typek mi tłumaczył jego słowa.

Tłumaczyłem mu, że u nas nie będzie tak jak w zachodniej europie jeśli chodzi o imigrantów. Cała polska zjednoczy się, mimo przeciwności losu i rządu i ich wyprosi stąd, to gość zaśmiał się i powiedział, że poland is poor country and depended on EU. Później zaczął #!$%@?ć coś po francusku ale ja znowu mówię, że ani me ani be pa franse.

Mówiłem mu, że mimo tego, że jesteśmy małym krajem, to wyszliśmy z opresji germanów i ruskich, do tej pory walczyliśmy i dzięki temu znajdujemy sie tu gdzie jesteśmy. I że jeśli trzeba będzie to pomimo poglądów zjednoczymy się i będziemy walczyli o nas, o naszą kulturę, o Polskę...

Pod wpływem emocji jebnąłem do niego, że jedyne co francja może zrobić to wywiesić białą flagę, tak jak to zrobiła kiedyś, i pogodzić się z tym, że po raz kolejny się poddaje.

Nie minęło może 3 minuty, żelipapą coś pogadał po swojemu i 'you are banned from this server' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
e j
Co jak co, ale słuchając tego co dzisiaj rozmawiali między sobą na tsie, to powiem Wam, że jestem dumny z bycia Polakiem.
Mimo, że nie zawsze jest u nas kolorowo, ale historię mamy bogatą, a i w teraźniejszości

`Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud,
Królewski szczep Piastowy.

#polityka #europa #imigranci #neuropa #polska #francja #oswiadczenie #zalesie #gownowpis #nocnazmiana/4:25
  • 1