Wpis z mikrobloga

Co mi się nie podoba w Polsce?

- za dużo pijemy, wręcz jest wyrobiony wzór prawdziwego Polaka, dla którego jedyne prawilne spędzenie weekendu to urżnięcie się w trupa,
- jemy za dużo tłustego żarcia. Polki są wychowywane aby robić mega tłuste obiady, najlepiej dwudaniowe. Oprócz tego w weekendy jakiś placuszek, sałateczka bo goście mogą przyjechać i tak powstają leniwe obżarte grubcie.

Oczywiście coraz więcej Polaków odstępuje od takiego modelu życia, ale wciąż wielu ślepo kontynuuje stare tradycje zamiast znaleźć sobie bardziej interesujące zajęcie.

Nie o taką Polskę nic nie robiłem, aczkolwiek na pewno więcej zrobiłem niż ludzie prezentujący w/w styl życia.

#niepopularnaopinia #polska #oswiadczenie
  • 16
@rbk17 cóż to jak z pizzą hawajska. Cebula krzyknie że obrzydliwa będę i wgl. Kulturalny człowiek powie, że są różne smaki i on osobiście woli krewetki z kiwi i kiełbasą. I tyle. Te post komunistyczne zakute łby nie mają bladego pojęcia o innych smakach, wyższej kulturze osobistej czy sztuce. Bo im się należy. Mentalności nie da się zmienić. Trzeba czekać z czasem to plugastwo wyginie. A z drugiej strony czy można ich
A z drugiej strony czy można ich obwiniać za to, że są jacy są. Otóż można. Wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś dobrowolnie nie dąży do samo rozwoju to jest nic nie wartym śmieciem byłego systemu. By żyło się lepiej. Nam i Wam Towarzysze :)


@polo195: w sumie to jest tu tylko 1 strona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast pięknie to ująłeś skąd te PRLowskie przyzwyczajenia.
@rbk17: u mnie na przykład nigdy się nie piło, mam już dość po 20 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nigdy nie widziałam rodziców pijanych. Jeśli alkohol to wino do obiadu lub piwo do meczu.
I znam sporo takich rodzin, gdzie alkohol to dodatek do jedzenia, mający podbić smak lub symbol świętowania patrz wzniesienie toastu lampką szampana.
Być może zależy to też od statusu materialnego, śmieszny paradoks można
@rbk17: hehe, ale przede wszystkim to nie tłuszcz jest głównym winowajcą otyłości m.in. w polsce. Są nimi wszelakie zboża (gluten i bezgluten), nadużywanie węgli oraz... złe mieszanie posiłków. Można dodać, że co raz więcej Polacy jedzą i nie przedkłada się to na większy wysiłek fizyczny, wręcz przeciwnie. Polecam sprawdzoną dietę i styl życia. Po prostu przejście na weganizm. Ja, moja rodzina oraz bliżsi znajomi to weganie, jakoś tak nam daleko do
Po prostu przejście na weganizm. Ja, moja rodzina oraz bliżsi znajomi to weganie, jakoś tak nam daleko do zjadania "placków" i złego mieszania posiłków. I tak już 23 lata Panie drogi.


@OhStop: uuu odważny jesteś - promować weganizm na wykopie, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no niestety, łatkę #!$%@? już mam. Samiczką jestem


@OhStop: oczywiście nie ma mowy o weganizmie, aczkolwiek 95% tego co jem jest wegańskie. Kurde... w sumie i tak muszę zrezygnować z makaronów bo nie mogę schudnąć przez to cholerstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rbk17: pamiętaj, że my na tle UK i Niemiec wypadamy...y...bardzo słabo. Oni piją więcej od nas. Znałam babeczkę, lat 70, wyglądała jak Sofia Loren, Niemka, co wypijała 1 piwo na rozruch, a potem waliła wina, itp. itd.. Emerytowana Pani dr - psychiatra, uwierz mi, ona nie była uzależniona.
@rbk17: co mi sie nie podoba w polsce: ze kazdy stara sie kazdemu narzucic swoje poglady i styl zycia. Jedz co chcesz i pij co chcesz ale oceniajac innych zachowujesz sie dokladnie tak samo jak malpa nosacz polaczek.