Wpis z mikrobloga

Obcy mężczyzna podniósł sukienkę Zuzanny i złapał ją za pośladki. "Sk*ielu, nie miałeś prawa tego zrobić"

Po tym, jak Zuzanna padła ofiarą molestowania na koncercie, powiedziała "dość" i postanowiła wszystko upublicznić. Po co? Bo wiele kobiet w podobnej sytuacji boi się o tym głośno mówić. A powinny, bo "to nie one mają się wstydzić".


Niedzielny koncert, w trakcie którego obcy mężczyzna bez słowa podniósł sukienkę Zuzanny i złapał ją za pośladki stał się dla niej impulsem do opisania tego, jak czują się molestowane kobiety.

Mimo że odkąd skończyła 12 lat takie sytuacje zdarzają się jej często**, ta przelała czarę goryczy.


Nie zamierzam więcej milczeć na ten temat. Skur*ielu, nie miałeś prawa tego zrobić. Nie miałeś prawa naruszyć mojej cielesności. [...] Nie miałeś prawa ośmieszyć mnie w ten sposób. Żaden z was nie miał do tego prawa

Dla Zuzanny to nie do przyjęcia, że oprawcy nadal czują się bezkarnie. Nie chce się też pogodzić z tym, że tłumaczy ich społeczeństwo. Jak? Twierdząc, że kobiety "są same sobie winne", bo np. wyzywająco się ubierają, chodzą w "nieodpowiednie miejsca" czy w jakikolwiek sposób prowokują swoim zachowaniem.

Zuzanna nie chce czuć się winna przez to, co ją spotkało. Nie chce też, jak jej siostra, która 'celowo się oszpeciła", by uniknąć zainteresowania mężczyzn, brać pełnej odpowiedzialności za zachowanie tych, którzy przekraczają granicę.


http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,22359417,obcy-mezczyzna-podniosl-sukienke-zuzanny-i-zlapal-ja-za.html

Mam pytanie do #rozowepaski

Czy was też od nastoletnich czasów faceci wielokrotni łapią za tyłki bez pytania? Często wam się to zdarza, jak tej pani z artykułu w wyborczej? Czy może ona swoją atrakcyjnością(bo przecież się nie oszpeciła, picrel) tak działa na mężczyzn że ci nie mają siły oprzeć się i muszą ją wymacać?

Bo według mnie ten cały art i opisana sytuacja to ewidentna #zarzutka wiadomych kręgów.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #bekazlewactwa
Pobierz m.....k - > Obcy mężczyzna podniósł sukienkę Zuzanny i złapał ją za pośladki. "Sk*iel...
źródło: comment_CVbniLPFtX38XJy0aY2IK2JvBJ4waAlY.jpg
  • 163
@arsaya: widzisz, widocznie nie bywasz na koncertach spermopijców szatana, tam już po skończeniu 12 raku życia takie akcje odchodzą, art related ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Leniek: Nie no co ty gadasz, normalna dziewczyna xDD przecież każda taka jest. Chociaż w tym przypadku wpierw bym pomyślał o pozytywnym teście na hiv a nie o klepaniu za tyłek, widocznie mężczyźni na tym koncercie (pewnie muzyka klasyczna, orkiestra harmonijna) byli mocno nafukani i srednio pojmowali rzeczywistość. Jak by nie było, zmiana squatu wyjdzie jej na pewno na dobre.

@akwitanska: bo moderacja by mi dała bana za słowo "kurde
Pobierz trejn - @Leniek: Nie no co ty gadasz, normalna dziewczyna xDD przecież każda taka jes...
źródło: comment_Cwk7Q2Fa22TFsj4mR9WcV1C0l9U4BzUz.jpg
Z jej ust mówienie o molestowaniu jest tak samo komiczne jak kiboli o tym że policja bije


@trejn: A więc o molestowaniu mogą mówić tylko ładne dziewczyny, a te brzydkie powinny się cieszyć, że jakiś obcy oblech chciał je wymacać? To bardzo nieodpowiednie podejście do tematu - uroda czy płeć nie powinny mieć tu znaczenia. Nikt nie ma prawa dotykać w miejsca intymne innych osób bez ich zgody. I to dotyczy
@a__s:

A więc o molestowaniu mogą mówić tylko ładne dziewczyny, a te brzydkie powinny się cieszyć, że jakiś obcy oblech chciał je wymacać?


W takich kręgach narzekanie na brak podstawowej kultury to jak jojczenie że mokro wchodząc z własnej woli do jeziora
@a__s: Ta laska włóczy sie po squatach, opuszczonych melinach i chodzi na jakieś zbiegowiska szemranego sortu ( w domyśle narkomanów) i czego liczy że w takim środowisku będzie jak na mszy w kościele? Sorry, ale jak nie chce dostać w ryj, to w nocy nie ide do niebezpiecznej dzielnicy. Co innego jakby taki apel wyszedł z ust normalnej dziewczyny która nie prowokuje danych sutacji, a nie od laski co wygląda jak
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mister_pink w sumie to w tłumie zdarzyło się.
Gorzej jak jakoś pol roku temu znajomy wychodząc żegnal się i jak zawsze przytulenie na misia a on bezczelnie złapał mnie za tylek. Koleś ma żonę, dwójkę dzieci i pełno romansów za sobą, starszy z 15 lat... Przystojny i zawsze ładnie pachnie plus bogaty... Chyba myśli że może mieć każdą... Żarty w moją stronę ok, przyzwyczaiłam się będąc zawsze w męskim towarzystwie. Staliśmy w
@mister_pink o i miałam też dwie sytuacje z lataniem za biust... Raz na wycieczce klasowej, kolega z klasy złapał dla żartu (miał koszulkę z nadrukiem w stylu pic rel). Byłam w szoku i po prostu wyszłam z jego pokoju. Obrazona długo, pamiętam że przepraszal a ja byłam na siebie zła że nie zdzielilam go w pysk. Później już na studiach kolega złapał mnie w bufecie przy koledze cwaniakujac. Dostał prosto w splot
@mister_pink zdarzyło mi się kilka razy ( ͡° ʖ̯ ͡°) zazwyczaj jesteś w zbytnim szoku żeby zareagować od razu. Ma rację, trzeba o tym mówić, bo też nie wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę z tego że to wcale nie jest ani przyjemne ani odebrane jako "forma komplementu" ani też żart, bo tym co robią to z premedytacją pomoże chyba tylko dostanie gazem pieprzonym po oczach ( ͡°