Wpis z mikrobloga

#lotto #eurojackpot
Wysłałem kupon na pierwsze w naszym kraju historyczne losowanie ojro jacka w piątek które jak czytam przewiduje 127mln zł głównej nagrody. Dla mnie niewyobrażalna suma aczkolwiek mając chwile pooglądałem najdroższe ogłoszenia motoryzacyjne oraz domy. Znalazłem przepiękny dom pod stolica za 4.7mln oraz 4 furki - bentlka za troszkę ponad 1mln, 911 za 750tys, range rovera za 700tys oraz m4 za 430tys. Na to wydałabym w zaokrągleniu z formalnościami 8mln...później podróże, zakupy marzeń, najlepsze jedzenie, cipky etc,ocalenie puszczyka plamistego, utrzymanie tego wszystkiego. Wydaje mi się iż 100mln zostałoby jak nic, co wy byście zrobili z taka suma od losu? #kiciochpyta #bogactwo

Jeszcze mnie taka refleksja nachodzi, bo oczywiście tak znam te historie kiedy ludzie tracili fortuny i zostawali z niczym ale zakładając, ze osoba wygrywająca nie skończy tak to co dalej? Czas szaleństwa minie, to co wcześniej cieszyło również się wypali i przyjdzie czas na? Na rodzine? Partnerka, dzieci żyjące błogo? Trudne, chyba naprawdę ciężko jest żyć lekko.
  • 7
@theblackness: Nie kupiłbym w życiu niczego drogiego co mogłoby pokazać innym, że mam dużo kasy. Zazdrość ludzka jest zdolna do wielu rzeczy. Bankowo kupiłbym dom jednorodzinny na przedmieściach jakiegoś większego miasta. Odstawiłbym wnętrze jak najlepiej tylko byłbym w stanie. Samochód raczej w niezbyt wygórowanej cenie. A przede wszystkim zakupił niezłe wyposażenie mieszkania i wreszcie kupiłbym to co chciałbym. Rodzicom zafundował wreszcie porządne wakacje, bratu również spokojne życie. Powiedzmy, że zostałoby około
@tenportaltodno Na eurojackpot.de podają 31,617,442.00 €
Jeśli przeliczyć na złotówki to wychodzi więcej niż podaje lotto, jeśli od tego odjąć podatek 10% to wychodzi trochę za mało. Albo Lotto stosuje straszne przeliczenia (nie sądzę, wg regulaminu mają nawet powiększać wygrane w Polsce za różnice kursowe), albo po prostu w Niemczech też podają już po opodatkowaniu, tylko mają mniejszy podatek.
@Dpdp: no czyli brak zródła tych rewelacji. Akurat interesuję się dobrze tematem i płaci się 10 procent od wygranej(akurat płaciłem xD). Nie robimy to my bezpośrednio tylko lotto zgłasza taki fakt odpowiedniemu urzędowi skarbowemu, płaci mu a my nie musimy nawet ruszyć palcem. Wygrane w lotto i innych grach są podane bez odliczenia podatku od wygranej i jestem tego pewnien na 100 procent.

Co do eurojackop to

...Eurojackpot oferuje 12 stopni