Wpis z mikrobloga

Tak, zeby nie bylo, ze ten portal jest tylko opanowany przez oglupionych germanozercow :-)

Mieszkam we Wroclawiu, dobrze mi sie zyje i od zawsze popieram z moja rodzina prodemokratyczne, centrowe partie polityczne.

Tak tez jest tym razem. Czekam spokojnie na wybory, zeby zaglosowac na Pana Tuska.

Na spokojnie, bez spiny chcialbym przypomniec, ze Polska to nie tylko sciana wschodnia i male miasteczka opanowane przez konserwatywny prokatolicki elektorat.

Polska to takze duze miasta (Wroclaw, Poznan, Gdansk) zamieszkiwane przez ciezkopracujacych ludzi, ktorym "sie udalo", ktorzy nie dostaja piany na ustach na widok "inaczej" ubranych czy inaczej myslacych od siebie.

Absolutnie nie mam nic przeciwko Niemcom, czesto spotykam ich we Wroclawiu, gdzie sa kulturalni, sympatyczni i ciekawi Polski i Polakow.

Pisze to do ludzi, ktorzy mysla, ze ten kraj opanowala juz calkowicie histeria z "PiSowska wojenka polsko-niemiecka"

Ten temat nie istnieje. Ludzie normalnie zyja, Polacy i Niemcy na plaszczyznie zwyklych ludzi zyja w dobrosasiedzkich stosunkach. Nie dajmy sobie tego zniszczyc poprzez PiSowska nagonke - stricte polityczne manewry dla swoich zwolennikow.

Ciesze sie, ze moge mieszkac na Zachodzie Polski, jest tu zdecydowanie bardziej liberalna i sympatyczna atmosfera.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #polska #bekazpodludzi #bekazpisu #polityka
Pobierz
źródło: comment_uIk9l8BZuGL2wWNoIs1Iy9wAp0q4Y9Ok.jpg
  • 139
@Zyd_Suss część mojej rodziny trafiła do obozów, babcia do fabryki do Niemiec (jako dzieciak), pradziadek na Sybir (uciekł i dał radę wrócić do kraju), drugi pradziadek jako oficer wojska nie miał szans - kula w głowę.
Ogólnie poza sąsiadami z południa to najchętniej wszyscy by nas pozabijali jak zwierzęta.
I masz rację, to już jest kolejne pokolenie które wojnę zna z filmów i gier, bo ich pradziadkowie raczej o niej nie opowiadają
@masaj: Nie bylo ZADNEJ afery. Prosze nie powtarzac jak katarynka hasel, ktore nie maja pokrycia i przynaleza do populistycznego zascianka tzw. katoprawicy. PiS - ta WSZECHPARTIA (LOL) rzadzi od 2 lat i ma wszelkie srodki (opanowawszy sady) zeby SKAZAC KAZDEGO.

PiS nie skazal NIKOGO z PO.

Takze powtarzam - jestem spokojny i glosuje ze swoja rodzina na Donalda Tuska.

PS. A to, ze TYMCZASOWO mieszkasz we Wroclawiu, nie robiz z ciebie
@Zyd_Suss: Ja tam pamietam jak w polowie lat 90 po rynku maszerowali sympatycy pana Tejkowskiego (ktory to mial w zwyczaju glosic swoje tezy i poglady pod wroclawskim pregierzem). Byli ladnie ubrani w brazowe bluzy, troche podobne do harcerskich ale tylko troche, mieli glany i charakterystyczne brazowe skorzane pasy.
Wtedy jeszcze mozna bylo wjezdzac samochodami na rynek i wjechal taki piekny wysoki autobus z niemieckimi rejstracjami (piekny, bo przypominam wtedy prym wiodly
@Zyd_Suss:
tylko te tysiace uchodzcow ktorymi madrzy, liberalni i demokratyczni mieszkancy poniemieckiego Breslau chca przyjac prosze sobie finansowac z wlasnej kieszeni. OK?
Afery towarzyszace demokratom i postepowcom poprzedniego rzadu z litosci pomine :)
@PurpleHaze: Nie wiem skad w Polakach taka chec ciaglaej konfrontacji - poczynajac od areny miedzynarodowej, az do zwyklego zycia sasiedzkiego.

Ciagle roszczenia, skandale, porownywanie sie, zazdrosc, zawisc, zal...

Wroclaw jest miastem, gdzie daje sie kazdemu wolnosc zycia po swojemu. Sa we Wroclawiu i lyse karki, i hipsterzy i brudasy i kuce - mam wrazenie, ze zdajac sobie wrazenie ze swojej obecnosci, daja sobie wymagana przestrzen i niezaklucaja czesto wykluczajacych sie form
@shaki24 oho, zaczyna się xD

Po prostu Wrocław jest bardzo otwartym, liberalnym miastem, ponieważ wszyscy mieszkańcy skądś tutaj po wojnie przyjechali. Nie żeby zbijać bąki, tylko pracować i czegoś się dorobić. Wszyscy byli sobie równi, bo nie było żadnych wrocławian z dziada pradziada i tak jest do dziś - ktoś, kto przyjechał mieszkać we Wrocławiu bardzo szybko się aklimatyzuje i czuje częścią społeczności, ponieważ kogo byś nie zapytał, to masa ludzi do
@Mihau88: W jednym zdaniu obale twoja teze.

SILNA POLSKA = 3x wyzszy PKB na osobe = 3x wiecej pieniedzy do wydania na dobra, czesto Made in Germany.

Po co Niemcom biedny, klotliwy polaczek, skoro moze miec dostatnio zyjacego sasiada, ktory pojdzie do sklepu i kupi nowa pralke Miele albo nowe auto Audi A3.

Poki co, tenze Polak idzie i kupuje turecka pralke Beko na raty i auto (tez Audi A3, tylko