Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #kalistenika

Od jakiegoś czasu robię regularnie pomki.
Potem robiłem pomki skośne (nogi na taborecie o wysokości 50cm). 3 serie dziennie (2x 35 oraz 1x30).
W zeszłym tygodniu wpadłem na genialny plan i wpakowałem do plecaka jakieś rzeczy, wyszło tego ponad 8kg, i pompuje teraz skośnie z tym na plecach. Plecak dobrze leży, dwa paski (na klatce i na brzuchu) nic się nie przemieszcza.

Moje pytanie: czy to w ogóle ma sens? XD
Czy w domu lepiej wykonywać inne ćwiczenia?

  • 12
  • Odpowiedz
@gieszczu: możesz sobie dokupić jakieś tanie paraletki do pompek nawet zwykłe bez obciążenia i uniesionych nóg staną się wtedy o wiele trudniejsze. Dodatkowo, nawet bez tych poręczy, możesz zmienić nieco miejsce ułożenia dłoni i ustawić je bliżej bioder (dalej od twarzy). Staraj się też prowadzić łokcie blisko ciała. W taki sposób przeniesiesz ciężar na triceps i częściowo na przednie aktony mięśnia naramiennego. Innymi słowy popracujesz nieco nad ogólną wielkością "barów" i
  • Odpowiedz
@gieszczu: bardzo dobrze, że chce Ci się ćwiczyć, każde są dobre jeśli masz ochotę i nie sprawiają bólu, nawet najprostsze poprawiają krążenie krwi, zatwardziałych specjalistów jak na razie nie ma co słuchać
  • Odpowiedz
@gieszczu: Lepsze pompki niz nic. Wykonuj rozne rodzaje: wasko, szeroko, pompki diamentowe, na rekach przy scianie. Mimo, ze to cwiczenie zlozone to w zaleznosci od ustawienia rak w roznym stopniu angazuje rozne partie miesniowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@gieszczu wpisz w Google grafika push-ups czy coś w ten deseń i masz sporo rodzajów pompek dających różne efekty. Ćwiczenia w domu zawsze na propsie zamiast leżenia na kanapie. Jeśli nie masz drążka ani hantli to proponuję triceps dips na jednym krześle lub dipy podciagając się na oparciach między dwoma krzesłami (szeroko-klata, wąsko triceps). Oczywiście dociążanie plecakiem też wskazane. Dorzuć jeszcze plank i side plank bo same pompki mogą się znudzić :)
  • Odpowiedz
Moje pytanie: czy to w ogóle ma sens? XD


@gieszczu: Odpowiedź na to pytanie zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz stać się lepszym w robieniu pompek z obciążeniem to jak najbardziej ma to sens.
  • Odpowiedz
@jonzi: triceps na taborecie też robię. 3minute plank w urozmaiceniami też jest.
Mam 173cm wzrostu i 57kg. Chcę się dobrze wyrzeźbić. To jest mój cel. Nie zależy mi na budowaniu masy.
  • Odpowiedz
@gieszczu:
kiedy mi się podoba kiedy ważę mniej niz 60kg :(

podoba Ci się obecna waga czy sylwetka, którą posiadasz przy obecnej wadze?

tylko jeżeli robisz rzeźbę. to pamiętaj, że możesz przytyć a będziesz wyglądać lepiej, bo:
tłuszcz ma większą objętość niż mięśnie lub możesz utrzymać wagę a sylwetka będzie bardziej "chuderlawa" to jest bardzo indywidualna kwestia,

nie bój się przybrać kilka KG jeżeli wszystko kontrolujesz
  • Odpowiedz