Wpis z mikrobloga

@Qrystus najlepiej najprostszą lampkę na duży gwint - będziesz mógł dowolnie wybrać żarówki w zależności od potrzeb. W lampach Led po jakimś czasie przepala się panel i cała lampa jest do wywalenia
@D3lt4 biorąc lampę kreslarska może sobie kupić dowolną żarówkę i przetestować przy czym wzrok męczy mu się najmniej.
Najzdrowsze dla oka są tradycyjne żarówki. Ledy i świetlówki mrugają
Ledy i świetlówki mrugają


@krave: zależy jakie, i jak.
Jak jest świetlówka z DOBRYM sterowaniem to "mruga" 30-56kHz (czyli realnie - nie mruga, bo świeci luminofor na zewnętrznej powierzchni rury, który nie umie tak szybko gasnąć - więc świeci ciągle).
Jak jest świetlówka z tandetnym tanim sterowaniem - to na powyższe jest nałożone tętnienie słabo wyfiltrowanego przebiegu sieciowego 50/100Hz - i to wtedy sobie mruga...
Tak samo z ledami - też
@D3lt4 ona ma światło białe ciepłe, raczej do odpoczynku niż do nauki - jest miłe w odbiorze i zachęca do relaksu. Jeśli wybierasz ledy to raczej o barwie neutralnej - 4000 kelwinow, dzięki temu literki są wyraźniejsze, ten rodzaj światła wyostrza i pobudza. Barwa zimna (zwykle ok 6500 kelwinów) jest też dobra, ale wg mnie już za bardzo męczy wzrok dając niebieskawą poświatę. Ja mam zimne ledy w kuchni nad blatem i