Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot! #chwalesie

Przez ostatnie długie miesiące pracowicie pisałem książkę popularnonaukową, która w końcu za dwa tygodnie ma premierę. Tytuł: "Wszechświat krok po kroku". Wlałem w nią wszystko, co w sobie mam, harowałem nad każdą stroną, każdym zdaniem, przeczytałem chyba tysiące artykułów naukowych, żeby dla Was i innych osób zafascynowanych światem wybrać najlepsze, najważniejsze, najciekawsze, ale też te mniej znane wiadomości o świecie.

Ba, własnymi ręcami - TYMI ręcami:) - zrobiłem 30 całostronicowych, kolorowych ilustracji otwierających 30 krótkich rozdzialików, z których składa się książka.

Książka została przyjęta, i w dodatku zostanie wydana w sporym formacie w PEŁNYM KOLORZE, co mnie wybitnie cieszy, bo pewne rzeczy po prostu trzeba zobaczyć.

No a teraz przyszedł z Wydawnictwa (Copernicus Center Press) skład, więc mogę cieszyć oko i bezczelnie się chwalić. :)

Napiszę tu jeszcze raz, jak przyjdzie mi kartonowe pudło z książeczkami, ale teraz informuję Was z jednego prostego powodu - w przedsprzedaży, która trwa tylko do daty premiery (28.09) moja książka kupowana na stronie Wydawnictwa jest nieprzyzwoicie wręcz tania. Jest niewielka szansa, że uda się ją potem zdobyć taniej nawet na różnych księgarniach internetowych. Więc mówię zupełnie szczerze - gdybyście byli zainteresowani, teraz jest niezły moment:
https://www.ccpress.pl/produkt/Wszechswiat_krok_po_kroku_409

Bardzo bym chciał zrobić tu na mirko, albo i na wypoku, jakąś akcję; to w końcu jedno z nielicznych "moich miejsc" w internecie. Na pewno trzasnę jakieś rozdajo. Myślę też o AMA o Kosmosie i Filozofii, bo robiłem tu już kiedyś, i to było jedno z fajniejszych moich przeżyć w internecie. Weszło zresztą na główną, odzew był wspaniały.

Jeżeli macie jakieś inne pomysły, jak to rozegrać, dajcie znać. Na razie nie zwołuję tych tagów, z którymi czuję się jako tako związany, żeby nie było, że spamuję. Świętujcie ze mną, a kiedy drukarnia zrobi, co ma zrobić, poproszę Was o pomoc w rozkręceniu tu niewielkiej afery. Bardzo bym chciał wyjść z tą książką w świat.

#conowegownejczer
LukaszLamza - Mirki, pijcie ze mną kompot! #chwalesie

Przez ostatnie długie miesią...

źródło: comment_kBdjkDJ8FDr0nQNttd1R8pdGhGtRxooS.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@xyz23: Dzięki! Padam na ryjek z zarobienia, ale upajam się. :) Zrobię na bank jakieś rozdawnictwo tu na miejscu, ale nie mogę niestety obiecać egzemplarzy wszystkim, chociaż najchętniej stałbym na roku i rozdawał. ;)
  • Odpowiedz
@LukaszLamza Mogę dać tylko plusa i trzymać kciuki za sukces. Jest szansa ją dostać w jakiejś stacjonarnej księgarni? Jeśli ktoś będzie się mnie pytał o coś z gatunku popularnonaukowych, na pewno wspomnę o Twojej książce :)
  • Odpowiedz
@LukaszLamza: Ludzi nauki kategoryzuję na dwa typy: Pasjonaci i niepasjonaci. Akurat pańską aktywność na wykopie śledzę odkąd jeszcze tu nie miałem konta. Udało mi się również Pana zobaczyć kilka razy chyba w tvp regionalnej i w chorzowskim obserwatorium na pokazach z muzyką na żywo. Niestety tytułu nie pamiętam. Chętnie zakupię egzemplarz. Wszakże oprócz masy zawartej wiedzy nie widzę lepszego nośnika na pański autograf.
  • Odpowiedz