Wpis z mikrobloga

Mam kilka wątpliwości dotyczących moich praw w związku z aferą Rynaira i odwoływaniem lotów. Za dwa tygodnie lecę na wycieczkę i wolę być za wczasu przygotowana na nieprzyjemności. Jeżeli bym dostała informację o odwołaniu lotu to czy mogę sobie sama znaleźć inny lot (innymi liniami) i domagać się o zwrot kosztów? Czy muszę najpierw skontaktować się z Ryanairem i usłyszeć jakie dają mi opcje dotarcia na miejsce. Drugie pytanie to czy jeżeli nie uda mi się znaleźć lotu ani Ryanair mi nie zaproponuje takiego, który by mi odpowiadał i zrezygnuje z tej kilkudniowej wycieczki to mogę domagać się zwrotu zabookowanych noclegów i dojazdów?
#ryanair #podroze #lotnictwo #podrozujzwykopem
  • 3
@irishcoffee: jeżeli lot zostanie odwołany w ostatnie dwa tygodnie przed odlotem to już masz prawo ubiegać się o odszkodowanie (te 250€), co do kosztów poniesionych w wyniku odwołania lotu to nie wiem do końca, ale jak Ci odwołają na ostatnią chwilę lot i nie dowiozą Cię w określonym terminie do miejsca docelowego to masz prawo ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów (dodatkowy nocleg, ubrania, jedzenie itd.). Musisz wtedy zbierać wszystkie rachunki.