Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy moglibyście pomóc mi w wyznaczeniu mocy zasilacza, dla komputera, który zamierzam sobie niedługo złożyć?

W zestawie będą na pewno:
AMD Ryzen 7 1700
32 GB DDR4
1 dysk SSD
1 dysk HDD 7200 obr/min
pasywnie chłodzona karta NVidia GeForce GT 1030 (Nie jestem graczem i raczej nie przewiduję wkładania tam mocarnych kart graficznych)
nagrywarka DVD-RW

... i to w skrócie tyle.

Jakiej mocy zasilacz by pasował do takiej konfiguracji?

#amd #komputery #pytanie
Adaslaw - Mireczki, czy moglibyście pomóc mi w wyznaczeniu mocy zasilacza, dla komput...

źródło: comment_HxMeVXJVgdMlS4FJUn1PFWGGuOdmZEDp.jpg

Pobierz
  • 18
Corsair 650W


@drzuo: A propos:
Zużycie prądu przez komputer zależy od sumarycznego zapotrzebowania na prąd komponentów z których składa się komputer czy również zależy od tego jakiej mocy kupi się zasilacz? :)
Od komponentów, zasilacz nie chodzi na full cały czas


@drzuo: Czyli, innymi słowy, nawet jeśli wybiorę zasilacz trochę większy niż potrzebuję (powiedzmy 650W) to sam fakt posiadania zasilacza 650W nie spowoduje, że będę miał wyższe koszty za prą, gdyby wybrał bliźniaczy zasilacz, ale np. o mocy 400W, tak?
@Adaslaw: Tak, ale jak nie planujesz jakiegoś mocnego upgradu grafiki na taką która będzie brała więcej prądu, to lepiej zamiast kupować za mocny zasilacz, kupić zasilacz o lepszej klasie sprawności (bronze, gold, platinum itp) - to będą realne oszczędności na prądzie. Taki dobry platinum przyoszczędzi ci do 20% w porównaniu do guwno zasilacza z "czarnej listy"
ale zużycie nie zależy od wielkości zasilacza tylko od procka i gpu, bo reszta to #!$%@?


@MaddoxX1911: Tak, zgadza się.
Ale ja bardziej piłem do certyfikatu sprawności.
Ten wskazany przez Ciebie ma sprawność "jedynie" certyfikat 80PLUS Bronze (w opisie na komputronik jest najwyraźniej błąd, bo w opisie komputronik podaje GOLD, a na naklejce widać, że jest BRONZE).

Reasumując:
Czy w kontekście kosztów za energie lepiej nie dorzucić trochę PLN i nie